Ani zlepšený výkon na Liberec nestačil

22.12.2020
Zcela odlišný program mají za sebou tento týden volejbalisté Brna a Liberce. Zatímco Liberec cestoval do Bulharska, kde odehrál turnaj evropského poháru CEV, Brno v pátek hostilo poslední Příbram. Dukle se v osmifinále dařilo – porazila běloruský Minsk, na ruský Petrohrad ale svěřenci Michala Nekoly už nestačili. Brno s posledními výkony rozhodně být spokojené nemůže – poslední tři utkání hráči trenéra Ondřeje Marka prohráli. V posledním vzájemném utkání Liberec doma jednoznačně zvítězil ve třech setech, na jihu Moravy se ale hráčům z Podještědí nedaří – naposledy zde vyhráli v roce 2017.

Volejbal Brno – VK Dukla Liberec 1:3 (19:25, 25:17, 17:25, 19:25)

Sestřih:

Rozhodčí: Vlastimil Kovář, Zdeněk Grabovský

Hráno bez diváků

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Římal, Drahoňovský, Pražák, Provazník, Hrazdira, Klajmon, libero Špelda. Střídali: Čeketa, Licek

Hosté: Leikep, Kovalchuk, Kriško T., Krajčovič, Kriško M., Šulista, libera Kopáček, Pavlíček. Střídali: Štokr, Srb, Shafranovich, Suda

Ohlasy po utkání:

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): Jsem rád, že jsme se oklepali ze včerejší porážky, která byla dost nepříjemná. Liberec dnes ukázal své kvality, zvedali těžké míče, pomohli si i střídáním. Dnes si to vítězství zasloužil.“

Ondřej Boula (asistent trenéra Volejbal Brno): „Byl to slušný výkon z naší strany, i když tam byly chyby, které nakonec asi rozhodly proti soupeři, který je zkušenější. Dukla má široký kádr, pomohli jim střídající hráči. Když to srovnám se včerejškem, tak dnes to bylo daleko bojovnější.“

Jan Štokr (kapitán Dukla Liberec): „V Brně se nám nehraje dobře. První set byl ale dobrý z naší strany, potom ale domácí zlepšili podání, my jsme šli na útoku dolů. Jsem rád, že jsme to pak otočili, tady se nám opravdu nehraje dobře. Byl to takový souboj staří versus mladí.“

Michal Nekola (trenér Dukla Liberec): „Gratuluji klukům, že zvládli takto náročný program. Po tom cestování jsem moc rád za tři body z Brna, odkud se snadno nezískávají. Dnešní utkání jsme si trochu zkomplikovali ve druhém setu, kdy se Brno trefilo do servisu a my jsme neútočili dobře. V těch zbývajících třech setech si myslím, že jsme byli lepším týmem, především v následné obraně.“

Popis utkání:

Favorizovaná Dukla vstoupila do zápasu výrazně lépe – domácího trenéra donutila k oddechovému času za stavu 1:5. Brno chybovalo na podání i útoku. Pomohlo až střídání Martina Licka, který přišel za Matouše Drahoňovského, který si dnes připsal premiéru v extralize, a to hned proti svému bývalému týmu. Přispěl sice esem, zkušenější Licek ale týmu pomohl – Brno snížilo na 16:19. Poté už ale Liberec drama nepřipustil – pomohly dva bodové bloky v řadě Šimona Krajčoviče a Dukla si došla pro první set.

Brněnský celek druhou sadu odstartoval lépe – zlepšil se na podání a vedl 10:4. Dukla reagovala dvojstřídáním nahrávače a univerzála. Brno to ale nezaskočilo a i díky dobrému servisu se dostalo do vedení až 19:11. Domácímu nahrávači skládali smečaři, blokaři i účko a svěřenci Ondry Marka si tak šli pro srovnání utkání. Tomáš Kriško byl tím, kdo se naposledy dotknul míče, když jej při podání poslal do zámezí – 25:17.

Do třetího setu se liberečtí hráči výrazně zvedli – prosazovali se po příjmu i z bodovek a takřka nechybovali. Dokázali navíc hned třikrát zastavit blokem Martina Licka, jehož body Brnu chyběly. Vedení 14:8 Dukla už nepustila a do konce setu jej udržovala. Té pomohl také výkon Alexandera Shafranoviche, který střídal v průběhu druhého setu. Právě po jeho útoku Dukla získala druhou sadu 17:25.

Lepší vstup do čtvrtého dějství Brnu dlouho nevydržel – ze stavu 3:1 na 3:5 pomohl otočit (nejen) Honza Štokr, následně to byla ze strany Liberce jízda. Útok Dukla držela nad hranicí padesáti procent, naopak Brnu již síly docházely. Dvě esa v řadě z ruky Tomáše Kriška za stavu 14:19 již definitivně rozhodly o vítězi dnešního utkání – Dukla vyhrála 19:25 a z Brna si po dlouhé době odváží tři body. Právě slovenský smečař zaznamenal za hostující tým nejvíce bodů (konkrétně 14, 47 % na útoku, 4 esa a 1 blok). V zápase nejvíce bodů nasbíral Dan Římal (konkrétně 19, 46 % na útoku a 2 bloky).

Autor: Matouš Müller