Bez šance. Volejbalový lídr prokázal suverenitu i proti Brnu

01.12.2015
Chtěli se v tabulce dotáhnout na favorizovaný tým, jenže České Budějovice se ukázaly jako příliš velké sousto. Brněnští volejbalisté podlehli suverénovi nejvyšší soutěže v osmém kole na jihu Čech jasně 0:3 a z druhého místa pořadí se propadli na čtvrté. „Byli jsme volejbalově níž. Na Budějky nám trochu umění ještě schází," uznal brněnský smečař Marek Zmrhal.

Bez šance. Volejbalový lídr prokázal suverenitu i proti Brnu

Z Českých Budějovic jde zatím v této sezoně strach, a to se potvrdilo hned v úvodu sobotního utkání. Domácí zatlačili Volejbal Brno servisem a za stavu 12:7 sáhl poprvé brněnský kouč Ondřej Marek k oddechovému času. Zvrat ale nenastal, Jihočeši si s přehledem dokráčeli k pohodlné výhře o osm bodů. „Servis mají opravdu výborný. Daří se jim odtáhnout soupeře od sítě a mají dobrou obranu. Překonat pak jejich blok není jednoduché," popsal Zmrhal.

Vítěz utkání ztratil v dosavadních osmi extraligových kolech dosud jediný bod. Aktuálně si v tabulce vypracoval čtyřbodový náskok na libereckou Duklu. „Jihostroj uká-zal, proč zatím neprohrál žádné utkání. Předvedl svou sílu, obzvlášť doma. Uvidíme, jak to bude v odvetě. Neměli jsme šanci, protože soupeř hraje organizovaně, dostává ostatní pod tlak dobrým servisem i obranou. Myslím si, že jsme hráli proti budoucímu mistrovi," vyzdvihl sílu sobotního soka brněnský kapitán Michal Hrazdira na svazovém webu.

Slova uznání měl pro posledního extraligového protivníka i stratég Marek. „Gratuluji domácím k bezchybnému výkonu. Byli jsme horší. Domácí nás ve všem přehráli. Zápas byl jednoznačně v jejich režii. Bohužel, naši univerzálové nehrají tak dobře, aby to stačilo na takový tým, jakým jsou Budějovice," hledal příčinu jasné prohry.

I druhý set byl jednoznačně v režii Jihostroje. Vyrovnanou podívanou přinesl jen úvod závěrečné sady. V ní Brňané drželi krok až do stavu 8:8. Pak na servis přišel domácí kapitán Filip Habra a Budějovice opět odskočily. „Jsem spokojený s hrou i výsledkem utkání. Brno ztratilo zatím jen tři body, což o něčem svědčí. Jsem rád, že jsme ho nepustili do ničeho, co nás mohlo ohrozit. Souhlasím, že jsme byli ve všem lepší," pochvaloval si domácí trenér Jan Svoboda.

Reparát proti silnému týmu můžou Brňané splnit příští pondělí. Od šesti hodin večer vyzvou v domácí hale v Kounicově ulici třetí a velice ambiciózní Karlovarsko.

 

České Budějovice – Volejbal Brno 3:0

Sety: 25:17, 25:18, 25:20.

Rozhodčí: Kovář, Renčín.

Diváci: 1229. 

Sestava Brna: Haník, Hrazdira, Pražák, Goodell, Zmrhal, Klapal, libero Castello. Střídali: Smrčina, Licek a Handlíř.

 

Autor: Jan Pařík

Zdroj: Brněnský deník, www.brnensky.denik.cz