Bowling Brno Kadetský pohár vyhráli kluci z Opavy

29.07.2021

Ani deštivé ráno nezastavilo Bowling Brno kadetský pohár, kterému patřila celá neděle. Do nového, především bowlingového areálu se sjelo celkem osm párů z doslova celé republiky - nasazené jedničky z Opavy, naopak beachvolejbaloví nováčci z Ústí nad Labem. Dvě čtyřčlenné skupiny rozehrály Kadetský pohár ještě v dešti, ten ale v průběhu základních skupin vystřídalo slunečné počasí. Opavští Michal Přibyl s Tadeášem Lexem stejně jako pražští Lvi Richard Čermák s Josefem Vodičkou vyhráli své základní skupiny a postoupili do play-off z prvního místa. Z druhých míst šli do vyřazovacích bojů hráči domácího týmu Beach&Snow Volley Team Tomáš Křenek s Tadeášem Milichovským a Adam Pařenica s Matyášem Pokorným - ti se nakonec nedokázali probojovat do semifinále, ve dvou setech podlehli páru Filip Rydval / Jan Neuschaefer. Právě pražští hráči porazili i druhý brněnský tým, tentokrát tím nejtěsnějším možným rozdílem (15:13) v tiebreaku a skončili třetí. Také finálové utkání přineslo třísetovou bitvu, z výhry a ovládnutí celého turnaje se nakonec radoval pár Michal Přibyl / Tadeáš Lex, a to po výhře 2:1 (19, -23, 11) nad Richardem Čermákem a Josefem Vodičkou.

1. Michal Přibyl / Tadeáš Lex (oba Happy Sport Opava)
  2. Richard Čermák / Josef Vodička (Volleyball Nymburk/VK Lvi Praha)