Brněnské Šelmy si připsaly již páté vítězství v řadě

23.11.2018

Ve čtvrteční dohrávce 9. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2018/19 se střetl tým Brna s týmem z Prahy. Utkání uzavíralo první půlku základní části, a tak si obě družstva chtěla vylepšit bodové skóre a jít do druhé půlky z nejlepšího možného postavení v tabulce.

VK Brno – PVK Olymp Praha 3:1 (21:25, 25:20, 25:17, 25:12)

Sestřih zápasu:

Rozhodčí: Peloušek J., Trumpeš D.

Počet diváků: 255

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Benediktová, Matuszková, Beránková, Boulová, Nováková, Janečková, libera Chlumská, Kuníková. Střídaly: Pospíšilová A., Sklenářová

Hosté: Šimáňová, Šmídová, Staňková, Bartecká, Kalhousová, Komárková,libera Stavinohová, Pešková. Střídaly: Fomenková, Černá, Vojíková, Yakushkina

Vyjádření:

Domácí:

Soňa Nováková (kapitánka VK Brno): „V prvním setu se hostům dařilo více na přihrávce a lépe útočili. Od druhého setu se to otočilo a jsem ráda, že jsme vyhrály.“

Martin Gerža (trenér VK Brno): „Po druhé v sezóně mám po vítězném zápase opravdovou radost. Chtěl bych poděkovat svému kolegovi na lavičce a všem hráčkám za předvedený výkon.“

Hosté:

Pavlína Šimáňová (kapitánka Olymp Praha): „Do prvního setu jsme nastoupily dobře a bojovně. Pak jsme to bohužel nedokázaly udržet, soupeř nás zatlačil a my už jsme mu nedokázaly odporovat.“

Stanislav Mitáč (trenér Olymp Praha): „Předpokládali jsme, že tu budeme bojovat o poznání lépe. Chtěli jsme si odvézt nějaké body, což se nám nepodařilo. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. V prvním setu se nám dařilo vše, na co jsme sáhli, ovšem od druhého setu se nám přestalo dařit především v útoku, kde byly brněnské hráčky výrazně lepší zásluhou Janečkové a Matuszkové.“

Popis utkání:

Čtvrteční souboj rozehrál lépe hostující tým. Dobrá obrana na síti a trpělivá hra mu nesla ovoce (8:5). S pomocí razantního servisu se domácí volejbalistky sice na Prahu dotáhly a držely s ní krok (18:18), ovšem koncovka setu patřila, díky přesnému zakončování útoků, hostujícím hráčkám.

V začátku druhého setu mohli diváci sledovat vyrovnanou hru. První vícebodový odskok se podařil Brnu, když při servisu blokařky Boulové ubránilo útoky hostů (11:8). I nadále však byly k vidění napínavé výměny a ani jeden z týmů nedal soupeři nic zadarmo (20:19). Koncovka setu však tentokrát vyzněla lépe pro Šelmy, které bodovým útokem zakončily druhý set.

Třetí set rozpoutala smečařka Komárková esem. To však domácím Šelmám nevzalo vítr z plachet a navázaly na zlepšený výkon v druhém setu 10:5. Pražanky však nesložily zbraně a s pomocí střídání i bojovné hry v poli stahovaly bodové manko (13:11). Brno však přidalo na podání, ubránilo útoky soupeřek a dokráčelo si tak pro výhru ve třetí sadě.

Čtvrtý set patřil domácím hráčkám. Dále trápily hostující přihrávačky svým servisem a obrana tak měla usnadněnou práci. Ani střídání trenéra Mitáče nedokázalo rozjeté Šelmy zastavit a v dohrávce 9. kola tak bere Brno výhru za tři body.

Autor: Klára Kuníková, foto a video: Matouš Müller