Brněnští volejbalisté slaví postup! O osmifinále Challenge Cupu se poperou s Charkovem

30.11.2017

Volejbal Brno postupuje v Challenge Cupu do dalšího kola! Brněnští hráči před zraky domácích fanoušků porazili chorvatskou Kaštelu i v odvetném utkání, tentokrát 3:1 na sety, a budou si tak dál užívat pouť pohárovou Evropou. Jejich soupeřem bude již příští týden ukrajinský mistr Charkov, se kterým svedou bitvu 6. prosince na domácí palubovce.

Brněnští volejbalisté slaví postup! O osmifinále Challenge Cupu se poperou s Charkovem

Chorvatští volejbalisté přijeli do Brna s touhou ještě vykřesat naději na postup v Challenge Cupu a v úvodním setu na ně domácí tým, který naskočil v pozměněné sestavě, herně nestačil. Od prvního technického time outu, kdy byl stav vyrovnaný, postupně hráči Kaštely navyšovali vedení a sadu nakonec vyhráli  poměrem 18:25.

Volejbal Brno ale zareagoval okamžitě: v druhém setu už neponechal nic náhodě a ujal se v jeho úvodu čtyřbodového vedení. Náskok si domácí pohlídali a za 21 minut vítězstvím 25:15 naděje Kaštely na setrvání v evropském poháru výrazně zmenšili.

Třetí dějství bylo zpočátku tahanicí o body (8:7), Brno si ale vzápětí vytvořilo potřebné vedení o tři body a jejich chorvatští soupeři se mu až do konce setu dotahovali marně. Po výhře 25:19 tak bylo v hale na Vodově jasné, že se s Charkovem příští týden popere o osmifinále Challenge Cupu Volejbal Brno.

Poslední set byl již pouhou formalitou – domácí byli v očividné euforii, Chorvatsko nepustili téměř k ničemu a sadu ovládli bez problémů 25:16.

„My jsme dnes chtěli dát příležitost klukům, kteří hrají míň, i když jsme věděli, že utkání nebude jednoduché. Bohužel se to v úvodu zápasu nepovedlo a je to škoda, protože jsem si myslel, že se toho zhostí trošku líp," zhodnotil nevydařenou první sadu Ondřej Marek. „Jsem samozřejmě moc rád za postup, myslím si, že máme natrénováno, ale  dnes se ukázaly některé věci, na kterých je potřeba ještě zapracovat a co zlepšit. Charkov bude trošku krok do neznáma, zatím nemáme jejich video, ale víme, že je to zhruba stejně starý tým jako ten náš, a že je mistr ukrajinské ligy," dodal brněnský trenér.

„Za mě je postup úplně super, konečně se nám to podařilo. Teď nás čeká v sobotu ještě hodně těžký zápas s Ostravou, takže Charkov začneme řešit až v neděli," řekl po zápase brněnský blokař Martin Klapal.

Volejbal Brno – Mladost Ribola Kaštela 3:1 (18:25, 25:15, 25:19, 25:16)


Barbora Mertová