Brněnští volejbalisté zahájili přípravu

05.08.2019

A-tým Volejbalu Brna zahájil v pondělí 5. srpna přípravu na novou sezónu 2020.

Brněnští volejbalisté zahájili přípravu

Přesně dva měsíce před prvním extraligovým duelem začala příprava na novou sezónu volejbalistům Brna. První část přípravy bude jako tradičně zaměřena na fyzickou přípravu, kterou povede Ján Namešanský. S týmem pak později začne spolupracovat také fyzioterapeutka Barbora Bendová. Příští týden pak čeká tým čtyřdenní soustředění v Krkonoších.

Celou přípravu budou provázet také antukové turnaje (Kojetín, Bězděkov či Holubice) a později v záři také turnaje v hale. Stejně jako loni se volejbalisti zúčastní turnaje v maďarské Kazincbarcice či rakouskému Innsbrucku, rovněž se bude na Kouničce konat Memoriál Karla Lázničky.

Hlavní torzo týmu zůstalo stejné, odešli Okošanović (Kladno), Handlíř (studium), Weber, Boula (stal se novým trenérem Šelem) a Pospíchal, naopak z juniorů přišli Chevalier a Lžičař. Tým ještě doplní Jan Pražák (ten je v současnosti v přípravě s NT v Jablonci nad Nisou na ME) a posila ze zámoří, kterou vám představíme koncem srpna. Na pozici univerzála pak ještě jednoho hráče sháníme.

Změny se dotknou i realizačního týmu

Od nové sezóny už s týmem nadále nebude spolupracovat týmový psycholog PhDr. Petr Hanák, zpět k mládeži se pak od září přesune asistent Jiří Petrů. „V srpnu ještě pomohu A-týmu s organizací a tréninky, od září ale nastupuji na Masarykovu univerzitu, kde budu nadále působit. Časově bych to nestíhal, proto budu trénovat jen kadety,“ říká ke svému odchodu Jirka Petrů.

Do naše extraligového týmu tak hledáme novou posilu právě na pozici asitenta trénera a vedoucího týmu.

Autor: Matouš Müller