Brněnští volejbalisté zaskočili Budějovice, ve finále poháru vyzvou Liberec

27.02.2016
Brněnští volejbalisté se probojovali do finále Českého poháru. Nad favorizovanými Českými Budějovicemi vyhráli v libereckém semifinále 3:0, přičemž první i druhý set skončily minimálním rozdílem 33:31 a 26:24. O trofej si Brno zahraje proti domácí Dukle, která přehrála Karlovarsko 3:0.
Brněnští volejbalisté zaskočili Budějovice, ve finále poháru vyzvou Liberec

Jihostroj, lídr extraligové tabulky, chybí ve finále ČP čtvrtým rokem v řadě. „Jsem zklamaný, finále bylo naším cílem,“ řekl pro tvcom.cz trenér Českých Budějovic Jan Svoboda. Jeho svěřenci přitom v extralize nad Brnem oba dosavadní zápasy sezony vyhráli.

„V poslední době jsme se trochu trápili na přihrávce, takže jsme na tom hodně pracovali. Semifinále bylo hodně vyrovnané, ale byli jsme o kousíček lepší. A na konci odvážnější na útoku,“ uvedl kouč Brna Ondřej Marek.

Liberec může získat pohár potřetí za poslední čtyři roky, jen vloni ve finále prohrál s Ostravou. S Karlovarskem si už potřetí v této sezoně hladce poradil, tentokrát druhý tým extraligové tabulky zvítězil nad třetím za 80 minut 25:21, 25:20, 25:14. Jen ve druhém setu museli domácí vývoj otáčet.

„Myslím si, že velmi důležitý byl moment, když jsme prohrávali ve druhém setu 3:7. Po vyrovnání jsme již lépe podávali a byli jsme lepším týmem,“ řekl liberecký trenér Michal Nekola.

„Měli jsme obrovské problémy s přihrávkou a potom nám celá hra spadla. Myslím si, že to nebylo z naší strany moc pěkné vystoupení,“ konstatoval jeho protějšek Petr Brom.

 

Autoři: ČTK

Zdroj: MF Dnes, www.iDnes.cz