Brno odjíždí z Kladna s prázdnou, uhrálo jeden set

04.11.2017

Brno ke svému dalšímu extraligovému utkání zamířilo na palubovku Kladna, aktuálně třetího týmu nejvyšší volejbalové soutěže mužů. Domů bohužel odjíždí s prázdnou – Kladno totiž brněnské volejbalisty přehrálo 3:1 na sety. „Dnes jsme bohužel v prvních dvou setech nedokázali nahradit na přihrávce Tadeáše Handlíře, navíc jsme i špatně podávali. Až ve třetí sadě jsme konečně ukázali to, co předvádíme v trénincích, i díky dobrému servisu. Bohužel už to na lepší výsledek nestačilo,“ zhodnotil utkání brněnský trenér Ondřej Marek. 

Brno odjíždí z Kladna s prázdnou, uhrálo jeden set

První sada se dlouho nesla v režii domácího Kladna, který se postupně dostal až do vedení 16:10. Brno se tak muselo na soupeře po celou dobu dotahovat, což se mu povedlo nejblíž za stavu 20:19. V koncovce ale jihomoravští volejbalisté zbytečně chybovali v útoku a set prohráli poměrem 25:22 (z pohledu Kladna). Druhé dějství opanovalo domácí Kladno od začátku až do konce, a Brno v ní tak prohrálo vysokým rozdílem 25:14.

I ve třetím setu to byli kladenští hráči, kteří drželi dlouhou dobu tříbodové vedení (14:11). Brnu se ale podařilo skóre srovnat (22:22) a v koncovce využít soupeřovy slabší chvilky. První dva setboly (22:24) sice ještě Kladno odvrátilo, ten následující za stavu 24:25 si už ale Brno vzít nenechalo a sadu vyhrálo nejtěsnějším možným rozdílem.

Následující set byl vyrovnaný do stavu 10:10. Brno pak bohužel několikrát chybovalo na servisu a v útoku, a Kladno si tak bez problémů dokráčelo k vítězství ve třetí sadě poměrem 25:19 a připsalo do extraligové tabulky tři body.

„Ze začátku zápasu jsme si museli zvykat na improvizovanou sestavu, nakonec jsme ale ukázali, že i takto můžeme být Kladnu soupeřem. Utkání dnes rozhodla hlavně zkušenost domácích,“ uvedl po zápase brněnský kapitán Michal Hrazdira.

 

VK Kladno – Volejbal Brno 3:1 (25:22, 25:14, 24:26, 25:19) 

Foto: Kladno volejbal cz

 

Barbora Mertová