Brno podalo statečný výkon, ale utekly mu koncovky setů

10.11.2017

Tři napínavé koncovky setů pokaždé se stejným vítězem. Takový byl scénář čtvrtečního duelu Volejbalu Brno s Karlovarskem, který nakonec v brněnské hale na Vodově dopadl lépe pro hostující tým. Karlovarsko si tak po výhře 0:3 na sety připisuje na svoje konto plný počet extraligových bodů. „Pokud chceme přemýšlet o vítězství s tak silným soupeřem jako je Karlovarsko – kandidát na jednu z medailí, tak se nám to musí sejít a musíme hrát všichni,“ uvedl po utkání brněnský trenér Ondřej Marek. 

Brno podalo statečný výkon, ale utekly mu koncovky setů

„Karlovarsko bylo trošku přesnější a dělalo méně chyb než my. Dnes a už i v předchozích utkáních moc nefungovala spolupráce Hrazdira-Boula, výborně hrál ale Okosanovic,“ zhodnotil vývoj utkání.

Hned první set přitom nabídl brněnským divákům napínavou podívanou až do koncovky. Oba týmy od začátku bojovaly o každý balón a vedení se postupně přelévalo na obě dvě strany. Dvoubodový náskok drželi nejprve domácí hráči (9:7), poté ale Karlovarsko odpovědělo šňůrou několika bodů o obrátilo na 11:14 ve svůj prospěch. Brněnskému družstvu se podařilo dotáhnout na rozdíl jediného bodu za stavu 17:18, a set se tak rozhodoval až v koncovce. Domácí v závěru srovnali na 23:23 a po přesném servisu Ondřeje Bouly získali i první setbol. Ten však hostující odvrátili a oba soupeři se postupně přetahovali ještě o následující dva setboly. Za lepší konec pak zatáhlo Karlovarsko, které při podání svého kapitána Ondřeje Hudečka nakonec vybojovalo sadu poměrem 26:28.

Přetahovaná pokračovala i v následujícím dějství, a to až do stavu 16:17. Karlovarsko poté odskočilo o dva body, ale Brno díky přesné smeči i následnému servisu Stefana Okosanovice srovnalo na 21:21. Byli to však znovu hostující, kteří sadu dovedli až do vítězného konce – po tvrdém útoku Zdeňka Málka skončil set 22:25.

Karlovarsko vstoupilo do třetího setu lépe (3:6), Brno se ale brzy dotáhlo, a tak se opakoval scénář z předchozích dvou dějství, kdy o vítězi znovu rozhodovala až koncovka sady (21:22). Tým hostujícího Jiřího Nováka zvládl závěr setu lépe i potřetí, zvítězil v něm 21:25 a připisuje si do tabulky tři body.

„V prvním setu jsme udělali moc chyb, pak to bylo napínavé, ale chyběla větší úspěšnost hlavně ode mě a obecně i trošku vázla souhra. Myslím si ale, že jsme podali statečný výkon a pokud se trošku zlepšíme, můžeme porazit i týmy jako je Karlovarsko,“ uvedl po zápase kapitán Michal Hrazdira.

Barbora Mertová