Brno ve svém nabitém programu zvládlo porazit Ostravu

02.12.2017

Duel Volejbalu Brno s ostravským týmem sliboval v hale na Vodově napínavý souboj – Ostrava se totiž v extraligové tabulce snaží šlapat jihomoravskému družstvu na paty a v případě sobotního vítězství za tři body by se jí podařilo na Brno dotáhnout. Byli to však domácí volejbalisté, kteří bitvu na své palubovce zvládli lépe a po výhře 3:1 na sety si připsali plný počet bodů.

Brno ve svém nabitém programu zvládlo porazit Ostravu

„Dnešní zápas jsme začali velice dobře, takhle bych si to představoval a konečně nám doma vyšel začátek. Pak jsme se zbytečně uspali, Ostrava měla ve druhém setu díky servisu i útoku navrch a nám to činilo problémy a trápili jsme se. Podobně to vypadalo i ve čtvrtém setu, takže za mě dnes dva sety byly relativně jednoduché, dva naopak hodně těžké,“ zhodnotil utkání Ondřej Marek.

Kapitán Michal Hrazdira chválil svůj tým za zisk tří extraligových bodů: „Dnes rozhodl servis, v momentě, kdy my jsme tlačili, jsme byli schopní Ostravu bránit, když naopak tlačil soupeř a my si nepřihráli, tak jsme to měli o dost těžší proti jejich vysoké obraně. Jsem rád, že jsme to dnes v našem nabitém programu zvládli za tři body.“

Brněnští volejbalisté začali utkání lépe a brzy se ujali vedení o pět bodů (8:3). Soupeř se jim v průběhu celého prvního setu dotahoval marně, a tak si domácí postupně dokráčeli až k vítězství 25:19.

Druhá sada měla scénář úplně opačný – byli to tentokrát svěřenci trenéra Jana Václavíka, kteří si vytvořili náskok a Volejbal Brno, který se snažil bodové manko smazat. Jihomoravané se sice dokázali dotáhnout až na rozdíl jediného bodu (12.13), Ostrava ale vedení z rukou nepustila a v Brně bylo po konečném stavu setu 20:25 srovnáno na 1:1.

Odpověď Brna byla velice rychlá: přesný servis Martina Klapala znamenal vedení domácích 8:1. Ostrava se tak dostala pod tlak, kterému nedokázala čelit a třetí dějství prohrála za 23 minut 14:25.

Hostující se ale dokázali ve čtvrtém setu zkoncentrovat a po vyrovnaném začátku sady získat pětibodový náskok (9:14). Pak se však na podání postavil Stefan Okošanović a rázem bylo srovnáno. Sada se rozhodovala až v koncovce (21:21), kdy oba týmy sváděly bitvu o každý míč. Bylo to nakonec domácí Brno, které závěr zvládlo lépe, první setbol (24:23) sice ještě nevyužilo, ten druhý už si ale ujít nenechalo, a tak zvítězilo nejtěsnějším možným rozdílem 25:23.

Volejbal Brno – VK Ostrava 3:1 (25:19, 20:25, 25:14, 25:23)

Barbora Mertová