Budějovice nás rozstříleli na podání

13.02.2022
Podruhé v řadě hostil Volejbal Brno týmy z užší špičky extraligy – tentokrát na jih Moravy zavítal vedoucí tým soutěže Jihostroj. Na Kouničce se tak představil i bývalý smečař domácích Martin Licek, do Brna se naopak vrátil před touto sezónou exbudějovický Marek Zmrhal.

Volejbal Brno – VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (21:25, 10:25, 14:25)

Rozhodčí: Velinov, Kvarda

Sestřih:

Počet diváků: 407

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Hrazdira, Janečka, da Silva, Zmrhal, Klajmon, Truong, libera Kop, Lžičař. Střídali: Drahoňovský, Toman, Jirásek, Fitz, Kočvara

Hosté: Licek, Polák, de Amo, Mach, Stoilovic, Mach, Schouten, libero Kryštof. Střídali: Piskáček, Sedláček, Michálek

Ohlasy po utkání:

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): Škoda prvního setu – několik jednoduchých situací jsme nevyřešili správně. Zlomil se tam zápas – Jihostroj začal hrát svou výbornou hru. Na servisu pak byli prakticky neomylní.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Zasloužené vítězství Jihostroje, kromě prvního setu jsme prakticky neměli šanci. Bohužel jsme třikrát nesložili proti jednobloku, což dle mě rozhodlo. Druhý a třetí set nás Budějovice jednoznačně přehrály podáním.“

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Dnes to byl asi náš nejlepší výkon na servisu. Jednoznačně dnes rozhodl, každý z nás měl minimálně jedno eso, což jsem ještě neviděl. Věřím, že nám to vydrží do poháru.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „V dnešním utkání jsme jednoznačně vyhráli podáním. Hráli jsme dobře, donutili jsme Brno chybovat na příjmu a znemožnili jim útočit středem. Následně jsme si domácí pohlídali na bloku.“

Popis utkání:

Dobrý začátek pro domácí tým. Skvěle podával blokař Kuba Klajmon a Brno šlo do vedení. Na straně Jihostroje se rozehrál univerzál Schouten a po jeho útocích bylo srovnáno na 12:12. Brněnští hráči začali chybovat a České Budějovice si šly pro první sadu. Závěr setu ještě lehce zdramatizoval střídající nahrávač Toman, odvrátit porážku ale nedokázal – 21:25.

Druhý set byla one man show v podání kanadského univerzála Schoutena. Ani kompletní vystřídání brněnského týmu jej nezastavilo, s esy se přidal i Martin Licek a Budějovice hladce zvítězily rozdílem patnácti bodů.

Do třetí sady nastoupil na postu univerzálu domácích junior Kuba Kočvara – ani ten ale nedokázal spasit Brno. Začátek byl sice vyrovnaný, blokaři Jihostroje ale pomohli k výraznějšímu vedení. Budějovice v průběhu setu udělaly jen tři chyby (z toho dvě na podání) a jednoznačně si došly pro tři body do tabulky. Nejvíce bodů zaznamenal českobudějovický Adam Casey Schouten – 21 bodů, 62 % na útoku, 5 es a 3 bloky.

Autor: Matouš Müller