Domovská aréna Komety volejbalisty Brna nabíjí: Chtěli jsme se ukázat

30.04.2016
Kouzlo hokejové DRFG Areny zabralo i napodruhé. Brněnští volejbalisté zdolali českého mistra z Liberce 3:1 a z jasného outsidera se proměnili ve vážného uchazeče o titul. Stav extraligového finále hraného na čtyři výhry je nyní 2:2. „Začíná se od nuly a musíme se rvát,“ vyhlásil domácí smečař Jan Muroň.
Domovská aréna Komety volejbalisty Brna nabíjí: Chtěli jsme se ukázat

Kdo by si to byl po zápasech v Liberci pomyslel. Domácí Dukla oba úvodní duely opanovala a zdálo se, že Brno pro ni neznamená žádnou překážku. „Teď může Liberec znejistět. Vypadal, že si sem jede pro pohár, a jsme rádi, že se mu to nepovedlo. Teď s námi musí počítat jako s rovnocenným soupeřem, což možná po prvních dvou zápasech nečekal,“ poznamenal Muroň.

Zdá se, že domovský stánek Komety hraje větší roli, než se čekalo. I v pátek se sešla na volejbalové poměry obdivuhodná návštěva, 3 824 diváků dokonce v hale rozjelo mexickou vlnu.

Na kurtu zase znovu řádilo černé tsunami, které hosty v prvních dvou setech nemilosrdně smetlo. „Chtěli jsme té spoustě diváků ukázat, že volejbal hrát umíme. Táhli nás dopředu a za to jim obrovsky děkujeme,“ sdělil Muroň.

Poté se však Liberec přece jen zvedl a jako první v sérii dokázal na hřišti soupeře urvat set. „Pak jsme si řekli, že nemáme co ztratit a půjdeme do toho s maximálním rizikem a nasazením,“ přiblížil brněnský trenér Ondřej Marek. „A hlavně díky divákům jsme to zlomili.“

Bylo to po velkém boji, finále poprvé vidělo dramatickou koncovku. Týmy se tahaly o každý míč, drama rozseklo až domácí eso. „Oni se výborně rozpodávali a rozpřihrávali, ale důležité bylo, že jsme udrželi koncentraci. V koncovce je to o nervech a o tom, kdo víc chce. Oni chtěli taky, ale nás hnali dopředu diváci a věděli jsme, že chceme za každou cenu uspět,“ líčil Muroň.

Definitivně pryč je tak komplex zvaný Liberec. Brňané na protivníka ze severu Čech nebyli schopni vyzrát 14 utkání po sobě. Teď mu však ve dvou dnech ukázali svou sílu.

„Brno hrálo oba dny výborně a porazilo nás právem,“ uznal liberecký smečař a kapitán Aleš Správka. „Finále vždycky rozhoduje domácí prostředí, teď je řada na nás. Co si budeme povídat, jsme obhájci titulu, takže jsme pořád favoriti. Musíme se s tím popasovat.“

Odpověď na otázku, zda Brňané dokážou Liberci konkurovat, zní ano. Nyní je na řadě dotaz, zda jsou schopni uspět i v hale soupeře, kde zamotaná série v neděli pokračuje.

„Musíme do toho jít s chladnou hlavou. Nejde si myslet, že to půjde samo. Prostředí bude jiné, oni budou ve výhodě, ale zatneme zuby a popereme se,“ burcuje Muroň. „Všechno se odvíjí od agresivního podání a přihrávky. Budeme se snažit hrát co nejlepší volejbal a uvidíme, kam to dotáhneme,“ doplňuje kouč Marek.

Brno se každopádně může těšit ještě na jeden volejbalový svátek, ve středu se totiž série vrátí zpět do DRFG Areny.

 

Autor: Robin Krutil

Zdroj: iDnes.cz