Extraliga kadetů: Info z Nového Jičína

01.02.2015

V sobotu v 10:45 jsme vyjeli do Nového Jičína v této sestavě: Gerža, Doleček , Hlaváč, Pelikán, Lžičař, Pánek, Máčka, Čížek, Bohatec, Perry.

DEN 1.
První zápas nás čekal s Prahou. Velký souboj jako vždy a tak vše bylo vyhecované.

Extraliga kadetů: Info z Nového Jičína

Hned od začátku to nebylo špatné, ale soupeř si vždy udělal náskok díky našemu zkaženému příjmu nebo nevynucené chybě. Dva, tři body se hůř doháněli a tak koncovku vyhrála Praha. Druhý set byl z naší strany lepší ale větší zkušenosti a lepší kontrola míče v mezihře přinesla Praze i druhý set na jejich konto. Třetí set už nebyl tak dobrý, zvlášť na začátku. Pak se hůř vše dohánělo. Třetí set ztracen. Velký problém nám dělal celkem příjem, ale výkon slušný.


Druhý zápas s Budějovicema byl o něčem jiném. První set velice dobrý a tak set byl náš. Soupeř nekladl žádný odpor. Druhý set od začátku katastrofa a stav 1:7 pro soupeře to potvrzoval. Stále jsme do půlky setu byli o 5-6 míčů za soupeřem. Pak jsme skvěle vše otočili dobrým servisem a precizností. A set se otočil v náš prospěch. Třetí set se projevil začátkem stejně jako druhý a tak se vše muselo opět dohnat. Znovu skvělý servis a dobrá práce na síti a v poli. Velký bodový náskok na konci zajistil klidnou koncovku. Třetí set náš a tím i tři drahocenné body.

Hlavní sestava: Lžičař a Hlaváč smeč, Bohatec a Perry blok, účko Doleček, náhra Pánek. Střídali: Gerža, Pelikán, Máčka a Čížek.

DEN 2.
V neděli 1.2. jsme započali den zápasem s Ostravou v 12:00. Chtěli jsme navázat na vítězství z předchozí dne proti Budějovicím a poprat se o body, i když jsme věděli, že se soupeřem to nebude úplně snadné. Do zápasu jsme nevstoupili optimálně. Horší přihrávka, nahrávka a nepřesnosti v mezihře nás sráželi dolů a soupeř si udržoval konstantní náskok, takže první set byl jasným vítězstvím Ostravy. Zdaleka jsme nepředváděli hru, kterou jsme hráli předchozí den a soupeř se nemusel ani moc namáhat. Druhý set se bohužel nesl v podobné režii. Opět jen naše chyby a nepřesnosti nám vzaly i druhou sadu, bez toho abychom se o něj poprali. Do třetího setu jsme vstoupili už lépe a konečně jsme začali předvádět lepší volejbal. Na začátku hry jsme se díky dobrému servisu dostali do vedení 10:6. Jenže jsme v prostřední části setu opět udělali šňůru chyb a nepřesností, takže to byla tahanice o každý bod. Nakonec v koncovce třetího setu jsme zase udělali chyby a Ostrava si pohlídala vítězství 3:0 .
Brno - Ostrava 0:3 (-15,-17,-20)


Další zápas nás čekal v 15:00 s domácím Jičínem, ve kterém šlo o všechno. Potřebovali jsme vítězství, abychom udrželi první skupinu, takže jsme nechtěli od začátku připustit komplikace proti papírově slabšímu soupeři. První set jsme započali trochu nejistou a rozpačitou hrou. Drželi jsme si celý set náskok 2-3 bodů, ale ten jsme s naší hrou mohli kdykoliv ztratit. Vedli jsme už i 18:14, ale po servisu soupeře se náš náskok vymazal a šli jsme do vyrovnané koncovky. Ta mohla dopadnout vítězstvím kohokoliv, naštěstí jsme přidali o pár bodů navíc a první sada byla naše. Do druhého setu nastupujeme se stejnou sestavou a opět je to rozpačitá hra, která nás stojí nervy o výsledek setu. V prostřední části hry si pomalu budujeme menší náskok a nechceme znovu dát Jičínu šanci. Daří se nám to a druhá sada je naše. O přestávce na sebe tlačíme, aby se naše hra zlepšila a my si to mohli v poklidu dohrát. Vstup do třetího setu je z naší strany lepší, ale pak chybou na servisu opět dáme soupeři šanci, které se drží po zbytek sady. Průběh hry je vyrovnaný, naše hra sebou nese nepřesnosti jak v nahrávce, tak v přihrávce. Ani v útoku už si nejsme jistí a tak výměny trvají déle, než bychom chtěli. Pak se Jičín dostává do nepříjemného náskoku 20:17 a nám odchází všechny herní činnosti. Ale pak dobrým zákrokem libera v poli dotahujeme na stav 21:21. Snažíme se už konečně urvat koncovku. Vedeme 24:22, ale pak chybou a trochou smůly Jičín dotáhne na 24:24 a je to napjaté. Poslední dva body využívá nahravač pouze svého univerzála a s ním dotáhne set konečně do konce. Je to až zbytečně složité vítězství.
Brno – Jičín 3:0 (22,19,24)

Sestava: Doleček, Máčka, Pánek, Lžičař, Hlaváč, Perry, Bohatec
Střídali: Gerža, Čížek, Pelikán