Frýdek-Místek jsme porazili 3:0

29.11.2018

Ve čtvrtek, 29. 11. 2018, se v Brně dohrávalo první utkání odvetné části UNIQUA extraligy žen. Do hale na Kounicově ulici přijely soupeřky z Frýdku Místku, kterým měly domácí hráčky co vracet. Hned v prvním utkání letošního extraligového ročníku totiž Šelmy podlehly na horké půdě Sokolek 3:1 a bylo tedy jasné, že si chtějí spravit chuť a před domácím publikem vyhrát.

VK BRNO – TJ SOKOL FRÝDEK MÍSTEK 3:0 (25:19, 26:24, 27:25)

Sestřih zápasu:

Rozhodčí: Kubinec J., Kavala T.

Počet diváků: 210

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Boulová, Pospíšilová A., Janečková, Benediktová, Matuszková, Beránková libero: Chlumská Střídaly: --

Hosté: Borovcová, Mitrenga, Šnellyová, Pavelková, Hadáčková, Šípová libero: Radivojevičová Střídaly: Teperová, Gryárová, Šprochová

Vyjádření:

Domácí:

Eva Beránková (smečařka domácích): „Byl to vyrovnaný zápas. Vždycky nám utekl začátek setu, který jsme naštěstí dotáhli. V koncovkách se pak projevilo více zkušeností na naší straně a utkání jsme dotáhli do vítězství.“

Martin Gerža (trenér domácích): „Jsem rád za vítězství za tři body. Byly tam úseky, se kterými jsme mohli být maximálně spokojení. Zároveň tam byly špatné momenty, které pramenily z naší nepozornosti.“

Hosté:

Daniela Pavelková (kapitánka hostů): „Myslím si, že jsme neodehrály špatný zápas, ale nezískaly jsme ani set, i když jsme si možná jeden zasloužily. Na to se ale nehraje. V důležitých chvílích jsme si buď nepřihráli, nebo byla horší nahrávka a to rozhodlo.“

Jaroslav Vlk (trenér hostů): „V prvním setu jsme se trošku hledali, ale od druhého setu jsme začali předvádět takový herní projev, který bychom chtěli. Bohužel tam byly pasáže chyb, ve kterých jsme dovolili Brnu, aby nás porazilo.“

Popis utkání:

Do prvního setu vstoupily hostující hráčky odvážně na podání a vybojovaly tak čtyřbodový náskok (3:7). Pomalejší rozjezd Brno napravilo bojovnou hrou a s pomocí přesně mířených útoků se dostalo do vedení (11:8). Tří a více bodový náskok si domácí bez zaváhání udrželi a až do konce setu. (25:19).

Druhý set byl hned od začátku o poznání vyrovnanější. Obě družstva bojovala o každý míč a soupeřkám nenechala nic zadarmo (14:14). Brno se snažilo vedení získat bodovými bloky. Houževnatý Frýdek se však nenechal zlomit a trápil podáním domácí přihrávačky (23:23). Z napínavé koncovky nakonec vyšli lépe domácí. Dvěma body za sebou se blýskla na útoku blokařka Boulová a ukončila druhou sadu.

Frýdku vyšel lépe i začátek třetího setu. Stále riskoval na servisu a vytvořil si mírný náskok (6:3). Následně se však Šelmám podařilo, s pomocí pevné obrany na síti, na soupeřky dotáhnout a držet s nimi krok (16:16). Především kvůli nevynuceným chybám na obou stranách byl konec setu znovu vyrovnaný. Domácí hráčky nakonec vybojovali třetí matchball a všechny body tak zůstávají v Brně.

Autor: Klára Kuníková

Autor fotografie a videa: Matouš Müller