Hladká výhra nad Ústím nad Labem

17.01.2023

V sobotu se potkali tabulkoví sousedé, proto to bylo další důležité utkání pro oba celky, které bojují o co nejlepší místo pro předkolo play-off. Domácí hráči poprvé v sezoně podali tři sety konzistentní výkon podpořený jejich dobrým podáním a zaslouženě vyhráli 3:0.

Volejbal Brno – SKV Ústí nad Labem 3:0 (25:15, 25:23, 25:20)

Sestřih:

Rozhodčí: Nedbálek A., Dušek P.

Počet diváků: 340

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Janků, Janečka, Zmrhal, Hrazdira, Crins, Kovalchuk, libero Kop. Střídal: Jirásek

Hosté: Sobirov, Suda, Baláž, Srb, Lank, Beer, libero Kořínek. Střídali: Kopecký, Fišer, Bere

Ohlasy po utkání:

David Janků (kapitán Volejbal Brno): Dnes důležité tři body. Splnili jsme to, co jsme si řekli – tvrdý servis, to se nám dařilo. Až na menší výpadek ve druhém setu jsme byli pořád několik bodů nahoře a zaslouženě jsme vyhráli.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Jsem rád za vítězství a za tři body. Klíč k úspěchu bylo podání, které se nám dnes dařilo.“

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): „Brno nás předčilo ve všech směrech, hlavně v podání a zaslouženě vyhrálo.“

Lubomír Vašina (kapitán SKV Ústí nad Labem): „Brno bylo v dnešním zápase lepší. Začalo famózně, hlavně servisem, který jsme nedokázali zkrotit. Tato fáze dala ráz celému utkání a domácí sebevědomí bylo dnes hodně vysoké.“

Popis utkání:

Brno začalo zápas tak, jak se patří – důrazem a agresivním podáním. Za stavu 7:2 měl trenér hostí vybrané již oba oddechové časy. Brno ale nepřestává tlačit a za stavu 9:2 hostující trenér reaguje střídáním nahrávačů. Hra je v nejbližších výměnách vyrovnaná, body útokem i obranou získávají obě strany. Průběžný stavu 18:12. Brno v koncovce přidalo opět nějaké eso a proměnilo bodový míč a set nakonec končí 25:15 pro domácí tým.

Druhý set začal vyrovnaněji. Brno se pak do tříbodového vedení dostává za stavu 8:5, trenér Vašina reaguje oddechovým časem. Brno v dalších výměnách nepřihrává lehčí míče a chybuje v útoku. Hosté vedou 11:9. Brno ale postupně otáčí a při podání Zmrhala je stav již 17:15. Střídající Jirásek vydrží na podání tři výměny a Brno jde do čtyřbodového náskoku. Hosté ale snižují na 23:22, po oddechovém čase ale Fišer kazí podání. Domácí nakonec set vyhrávají 25:23.

Třetí set je na začátku vyrovnaný, průběžné skóre 8:8. Pak ale brněnský Janečka zaškodí podáním a Brno jde do vedení 12:8. V dalších výměnách je Brno na koni, agresivně podává, dobře brání a vede již 18:11. Domácí ale nevynuceně chybují na útoku a Ústí snižuje na 18:14. Brno si náskok drží a třetí set dovede pohodlně k vítězství 25:20 a v utkání vítězí 3:0.

Autor: Ján Namešanský