Hradec Králové je od pátku dějištěm kvalifikačního turnaje ME U19 2022

27.05.2022

Reprezentační výběr do 19 let se tento týden připravuje v Hradci Králové, kde čeká dívčí výběr Luboše Bednáře kvalifikační turnaj na ME. To se uskuteční na přelomu srpna a září 2022 v makedonském hlavním městě Skopje.

Soupeřkami našich děvčat budou ve skupině H postupně týmy Belgie, Španělska a Srbska. Právě posledně zmíněný tým by měl dle papírových předpokladů být největším favoritem na první místo v tabulce, ze kterého se postupuje přímo na závěrečný šampionát. Osm nejlepších týmů na druhých místech, z celkem devíti kvalifikačních skupin, dostane druhou šanci zabojovat o ME koncem června.

V hale TJ Slavie je český výběr již od soboty, v týdnu absolvoval dvě přátelská utkání s Rakouskem (více v článku). Podle hlavního trenéra Luboše Bednáře bude důležité zvládnout hned první utkání proti Belgii. „První dvě utkání budou klíčová, srbský tým je velký favorit celé skupiny. Je to čtvrtý tým z loňského MS, navíc řada hráček hraje v Obrenovaci, tedy letošním účastníkovi semifinále CEV Challenge Cupu. Budeme muset předvést bojovného ducha a hrát především jako tým.“

„Ano, slyšel jsem, že jsme tu jako největší favorité, ale může to být nebezpečné. Chceme se soustředit na každý náš zápas a předvádět dobrý sport. Samozřejmě bychom rádi postoupili na šampionát již z tohoto turnaje. Když ne, tak budeme mít ještě jednu šanci na konci června. Tady v Hradci ale do toho dáme vše,“ burcuje před kvalifikací trenér Srbska Vladimir Vasović.

„Moc se s holkama těšíme. Věříme, že nás přijdou podpořit fanoušci a pomůže nám domácí prostředí,“ vyhlíží start turnaje kapitánka českého týmu, nahrávačka Bára Abendroth.

Pro organizátory je to zároveň příprava na letošní červencové ME dívek do 17 let, kde jednu ze skupin evropského šampionátu bude hostit právě Hradec Králové.

Kvalifikace začne v pátek 8. dubna od 16 hodin utkáním Španělsko – Srbsko, český výběr se poprvé před domácími fanoušky představí v 19 hodin proti Belgii.

Nominované hráčky:

Pelikánová Kateřina VK KP Brno N
Abendroth Bára TJ Sokol Šternberk N
Dvořáková Viktorie VK Dukla Liberec S
Prchalová Lenka  VK KP Brno  S
Bohuslavová Barbora Volleyball Nymburk/ PVK Olymp Praha  S
Kelnárová Antonie   PVK Olymp Praha  S
Smolková Josefína VK Dukla Liberec S
Brancuská Monika PVK Olymp Praha  B, U
Jedličková Elen  TJ Ostrava  B
Žáková Zuzana VK Dukla Liberec B
Mitáčová Adéla PVK Olymp Praha L
Píchalová Andrea VK Prostějov L

Realizační tým:

Luboš Bednář hlavní trenér
Jakub Brečka asistent trenéra
Jan Licek statistik
Radek Skála masér
Jana Mitáčová vedoucí družstva

 

Zápasy ČR v kvalifikační skupině H:

pátek 8. dubna

  • 19:00 Česká republika – Belgie

sobota 9. dubna

  • 19:00 Španělsko – Česká republika

neděle 10. dubna

  • 19:00 Srbsko – Česká republika

 

Vstupenky zakoupíte v předprodeji na Ticketportalu nebo přímo ve sportovní hale královéhradecké Slavie – jednodenní vstupné na obě utkání stojí 100,- Kč (děti 5 – 18 let 50 Kč), vyplatí se ale zakoupit permanentku na všechny tři hrací dny za 200,- Kč. Zápasy budete moci rovněž sledovat živě na platformě VolejTV.

 

Autor: Matouš Müller