I třetí brněnské derby vyhrály Šelmy

01.03.2020

Hala na Vodově hostila v sobotu večer brněnské derby. První set nabídl pohledný a bojovný volejbal a rozhodoval se až v samotném závěru – za lepší konec v něm zatáhly hostující Šelmy a poté už žádné překvapení nepřipustily. Domácí Královo Pole tak se svými brněnskými soupeřkami prohrálo 0:3 na sety.

I třetí brněnské derby vyhrály Šelmy

č.: 124              dne: 29 .2. 2020                      v hod.: 19:30

VK Královo Pole – VK Brno 0:3 (21:25, 15:25, 18:25)

Sestřih:

Rozhodčí: Trumpeš D., Vachutka M.

Počet diváků: 350

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Uglenko, Kvapilová, Šunderlíková, Carpentier, Podhrázká, Grabovská, libero Digrinová. Střídaly: Judlová, Šloufová

Hosté: Wolowicz, Nováková, Janečková, Svobodníková, Mikysková, Polášková, libero Sklenářová. Střídaly: Benediktová, Diatková

Vyjádření:

Domácí:

Šárka Šloufová (kapitánka VK Královo Pole): Držet krok se soupeřkami jsme dokázaly jenom v prvním setu, kdy jsme hrály vyrovnaně. Pak jsme začaly kupit chyby a nedokázaly jsme se prosadit proti jejich obraně. Děkujeme všem divákům, kteří dnes na utkání dorazili, za podporu.”

Matúš Kalný (trenér VK Královo Pole): „Prvního setu je škoda, vedli jsme v něm ještě v půlce setu a pak přišla vydařená série soupeřek. V následujících dvou sadách nám pak Šelmy utekly hned na začátku, což se ukázalo jako rozhodující. Bohužel děláme pořád hodně chyb.”

Hosté:

Soňa Nováková (kapitánka VK Brno): „Dnes rozhodl první set, který byl vyrovnaný. Hodně dobře jsme dnes hrály na bloku, obrana dnes zvítězila.“

Ondřej Boula (trenér VK Brno): „Náš vstup do zápasu odpovídal tomu, že jsme byli 14 dní bez utkání. Popadala nám tam strašná spousta zálívek a ve chvíli, kdy jsme to byli schopní ubránit a pozvedat tyhle balony, tak se projevila naše kvalita a výška na útoku.“

Popis utkání:

Úvodní set brněnského derby byl až do konce napínavým bojem s obětavými zákroky na obou stranách. Po vyrovnaném začátku (8:7) sice z mírného vedení těžily domácí (12:10), Šelmy ale otočily na 14:17 pro sebe. Tým Matúše Kalného však srovnal krok na 19:19, a set se rozhodoval až v závěru. Koncovku zvládly lépe hostující volejbalistky a v první sadě zvítězily 21:25.

Do druhého dějství Šelmy vlétly zostra (0:4), domácí však vyrovnaly na 5:5. Shodné skóre svítilo v hale na Vodově ještě za stavu 7:7, pak ale začaly úřadovat hostující hráčky (9:13) a začaly se Královu Poli vzdalovat (12:19). Set nakonec VK Brno bralo poměrem 15:25.

Ve stejném rytmu pokračovaly hostující Šelmy i v následující sadě, dařilo se jim v obraně a KP Brno muselo brzy dohánět skóre 3:8. Za stavu 4:11 bral Matúš Kalný time out, tlak hostujících to však nezastavilo (6:13). Před koncovkou vedly Šelmy o pět bodů (15:20) a pohodlně si už pak dokráčely k vítězství v setu (18:25) i celém zápasu.

Autor: Barbora Mertová