Informace ke koronaviru

11.03.2020
Článek průběžně doplňujeme, poslední aktualizace: 16. 3., 12:00.
Informace ke koronaviru

V úterý 10. 3. 2020 rozhodla Bezpečnostní rada státu o zákazu všech akcí s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob v souvislosti s prevencí šíření koronaviru, a to do odvolání tohoto mimořádného opatření. Níže vám shrneme aktuální informace ohledně konání extraligových utkání.

V úterý 10. 3. rozhodlo o dalším průběhu soutěží vedení Českého volejbalového svazu. Ve středu ve 14:00 pak toto rozhodnutí aktualizovalo.
 
Ve čtvrtek ve 14:00 byl vládou ČR vyhlášen nouzový stav. V souvislosti s ním nařizuje vláda zákaz konání akcí s účastí nad 30 lidí. Na základě toho pozastavil Český volejbalový svaz všechny své soutěže.
 
Obě nejvyšší extraligové soutěže budou s největší pravděpodobností ukončeny. Správní radě, která o tom příští týden definitivně rozhodne, to navrhly samy kluby. „Mám již k dispozici vyjádření AVOK žen i mužů (asociace volejbalových klubů). Shodně doporučují SR ČVS ukončit letošní ročník extraligy bez vyhlášení mistra, což mi připadá jako logické řešení,“ říká v rozhovoru pro cvf.cz předseda svazu Marek Pakosta.
 
Správní rada v pondělí 16. 3. potvrdila návrhy AVOKů a rozhodla o definitivním ukončení soutěží pořádaných STK ČVS. Zároveň potvrzuje aktuální pořadí jednotlivých soutěží ke dni ukončení v soutěžním období 2019/2020 bez vyhlášení mistrů ČR.
 
MUŽI
 
Aktuálně jsou pozastaveny všechny soutěže konané Českým volejbalovým svazem.
 
Sezóna 2019/20 je již minulostí. Na základě výsledků ze základní části končíme v této sezóně oficiálně na 3. místě! Jako mistr letošní sezóny nebude vyhlášen nikdo, na prvním místě skončilo VK ČEZ Karlovarsko, druhý je Jihostroj České Budějovice.
 
ŽENY
Aktuálně jsou pozastaveny všechny soutěže konané Českým volejbalovým svazem.
 
Sezóna 2019/20 je již minulostí. Na základě výsledků ze základní části končíme v této sezóně oficiálně na 1. místě! Jako mistr letošní sezóny však nebude vyhlášen nikdo. Za námi na druhém místě skončila VK UP Olomouc, bronz bere PVK Olymp Praha.