Jednoznačná výhra v Přerově nás posunula na třetí místo

24.01.2021

Výkon domácích měl stoupající tendenci. Po jasném prvním dějství se Přerovanky postupně rozehrávaly a do poloviny druhého se držely na kontakt (10:12). Potom jim však favorizované Šelmy dovolily uhrát jen tři body. Vyrovnaný a pěkný volejbal se hrál ve třetím setu. Domácí hráčky dokonce vedly o tři body (13:10), Brňanky však zlepšily obranu v poli a kvalitnějším zakončením uzavřely zápas ve třech setech.

Volejbal Přerov-VK Šelmy Brno 0:3 (12:25, 13:25, 20:25)

Rozhodčí: Horký P., Pecháček L.

Hráno bez diváků

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Zatloukalová, Kotlabová, Boudová, Diatková, Polášková, Benediktová, libero Kulová, Šádková. Střídaly: Pavlová, Plešingrová, Semerádová, Köhlerová, Dlouhá

Hosté: Širůčková, Šmídová, Janečková, Marková, Horká, Sklenářová, libero Chlumská. Střídala: Podhrázká

Ohlasy po utkání:

Sandra Kotlabová (kapitánka Volejbal Přerov): Nezvládly jsme první set, ale do poloviny druhého jsme dokázaly držet krok. Až ve třetím jsme zkušeným soupeřkám hodně vzdorovaly a lépe zakončovaly zejména zásluhou Terky Diatkové.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „První dva sety jsme na Šelmy nestačili. Ve třetím jsme je zaskočili pozměněným postavením a hráli jsme pěkný volejbal. Na bodový zisk to však bylo málo a nenavázali jsme na uhraný set na palubovce tohoto týmu v podzimní části.

Soňa Nováková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Přijely jsme pro tři body a ty si vezeme. Bylo to pro nás celkem kvalitní rozehrání před pohárovými zápasy v Itálii.“

Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno): „Proti Přerovu jsme potvrdili roli favorita a zaslouženě bereme tři body. Jen ve třetí sadě jsme se hledali po změnách v soupeřově rozestavení.“

Popis utkání:

Rozpačitý úvod ze strany Přerovanek vyhovoval spíše zkušeným Šelmám, poněvadž se většinou pomalu rozehřívají. Přesto to chvílemi vypadalo jako na tréninku a pestré distribuce zkušené nahrávačky Šmídové vedly k poměrně pohodovému zakončování útočných akcí a snadnému zisku setu.

Start druhé sady byl velmi podobný jen s tím rozdílem, že tentokrát domácí hráčky více vzdorovaly. Patrně je probudil velmi hlučný proslov v oddechovém času z úst kouče Vlčka. Začalo se jim více dařit v útoku a snížily až na dvoubodový rozdíl. Od stavu 10:12 jakoby jim „došla pára“ a do konce setu pak uhrály už jen tři body.

Zajímavý průběh mělo pak třetí jednání. Přerovské volejbalistky s pozměněným postavením na kurtu začaly neuvěřitelně bojovat, útočily bez bázně a zvedaly hodně míčů v poli. Odměnou jim bylo vedení 13:10. Právě v tuto chvíli se však soupeřky semknuly a šňůrou šesti bodů při podání Markové vývoj otočily. Až do konce utkání se hrál oboustranně pěkný volejbal, bohužel však koncovka vyzněla pro Šelmy, které si odvezly tři body.

Autor: Stanislav Šmidák, foto J. Pořízek