Letošní neporazitelnost Brna ukončili volejbalisté Ústí nad Labem

28.10.2021

Ve sváteční den poměřily své síly v rámci dohrávky 2. kola UNIQA extraligy mužů týmy Volejbalu Brno a SVK Ústí nad Labem. Dobře rozehrané Brno si chtělo před domácími diváky připsat další body k utvrzení dobré pozice v tabulce. Ústí nad Labem si naopak chtělo přilepšit a odlepit se ode dna tabulky.

Rozhodčí: Kubinec, Spáčil

Sestřih:

Statistika: zde

Počet diváků: 376

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Zmrhal, Janečka, Kočvara, Hrazdira, Crins, Truong, libero Špelda. Střídali: Klajmon, Drahoňovský, Toman

Hosté: Vemić, Tibitanzl, van Solkema, Suda, Beer, Srb, libero Kořínek. Střídali: Lank, Kobolka, Kasan, Baláž

Ohlasy po utkání:

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): Ústí bylo odvážnější na podání a hlavně vyzrálejší při obraně v poli. Celkově hrálo lepší zápas a zaslouženě vyhrálo.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Z mého pohledu rozhodly první dva sety, kde Ústí bylo odvážnější a strhlo vítězství na svoji stranu. My jsme potom těžko hledali odpověď a myslím si, že vyhrálo zaslouženě, i když statisticky to byl vyrovnaný zápas. Ústí bylo odvážnější a bojovnější.“

Jiří Kořínek (kapitán SVK Ústí nad Labem): „Brno výborně podávalo po celý zápas, ale my jsme to docela ustáli na přihrávce. Jsme šťastní za tři body, tady se nikdy nehraje pohodlně.“

Lubomír Vašina (trenér SVK Ústí nad Labem): „Pro nás hodně důležité tři body z Brna po utrpěných porážkách z předešlých zápasů. Musím říct, že to byl z naší strany výborný volejbal plný emocí, tak jak by se to mělo hrát. Nerad chválím jednotlivce, ale musím pochválit přihrávače, kteří zažili od Brna pořádnou masáž na podání, kterou ustáli. Po dlouhé době se nám podařili série na podání a z tvrdého servisu Brna se nám dařilo otáčet na poprvé.“

Popis utkání:

Zápas nabral hned od začátku vysoké otáčky. Do utkání však lépe vstoupili hráči Ústí nad Labem, kteří se hned od začátku ujali čtyřbodového vedení a donutili tak Ondřeje Marka k vybraní brzkého oddechového času (2:6). Domácí volejbalisté se však na soupeře v půlce setu dotáhli a srovnali skóre zápasu na 15:15. První set se oba týmy předháněly, kdo dá větší ránu na útoku a nasazení jednotlivců bylo hodno zápasu nejvyšší české volejbalové soutěže. Od srovnání skóre v půlce setu si oba týmy poctivě braly soupeřovo podání, ale první set si nakonec urvali pro sebe hostující hráči bodovým blokem.

Hráčům Ústí nad Labem se podařilo zopakovat dobrý vstup i do začátku druhé sady (4:8). Domácí volejbalisté opět dokázali rychle zareagovat na rychlý nástup soupeře a vzápětí srovnali stav utkání (9:9). Ani jednomu týmu se nepovedlo odskočit ve skóre na rozdíl dvou bodů až do stavu 20:20. V závěru sady byl však šťastnějším celkem tým hostujících volejbalistů a připsal si tak na své konto i druhý set (22:25).

Brněnští hráči se nechtěli smířit s rychlým koncem utkání a do třetího setu nastoupili lépe než doposud (7:3). V průběhu setu si Brno náskok kontrolovalo a bylo lepším týmem ve všech herních činnostech. Touto hrou, a především dobrým výkonem na podání v závěru setu, si vcelku lehce došli domácí k vítězství ve třetím setu a snížili tak stav utkání na 1:2 na sety.

Z obou celků byla cítit velká touha po vítězství, ale domácím volejbalistům se ze začátku čtvrté sady nedařilo sehrávat na útoku a hráči Ústí na Labem nechybovali a drželi brněnské hráče pod sebou (4:10). Brněnští se dokázali z této ledové sprchy vzpamatovat a díky dobrému podání Jakuba Kočvary snížili stav této sady na 8:10. Ústečtí hráči excelovali v obraně v poli a to jim dodávalo sebevědomí v útoku i na podání. Hostující hráči byli lepším týmem a postupnými krůčky si došli pro vítězství v posledním setu i v celém zápasu v poměru 1:3 na sety.

Autor: Pavel Koukal