Liberec může doma oslavit postup. Rozhodující faktor? Servis, míní kouč

22.03.2017
V loňské finálové sérii extraligy přijeli volejbalisté Dukly Liberec z Brna se dvěma porážkami a stav byl 2:2. Letos mají ve čtvrtfinále play-off v repríze boje o titul lepší pozici. V brněnské hale prohráli jen jednou, vedou 3:1 a už dnes v pátém duelu série na čtyři vítězné zápasy mohou rozhodnout o svém postupu do semifinále. Hraje se až od 20.30 v přímém přenosu ČT Sport.
Liberec může doma oslavit postup. Rozhodující faktor? Servis, míní kouč

„Letos se nám to povedlo lépe, máme tři mečboly, ale občas bývá ten poslední krok nejtěžší. Proto se musíme plně koncentrovat na to, že to bude velice těžký zápas, protože hráči Brna už u nás nebudou mít co ztratit a udělají maximum, aby se série ještě vrátila do jejich haly,“ tvrdí Michal Nekola, liberecký kouč. „Rozhodujícím faktorem bude servis.“

Právě díky skvělému servisu Brňané vyhráli v neděli doma třetí zápas a sérii zdramatizovali. V pondělí už ale byli Liberečtí pozornější a po napínavé bitvě a výhře 3:2 zvýšili svůj náskok. „Věřím našemu kvalitnímu kádru. Protočili jsme v tom utkání oba univerzály a všechny čtyři smečaře. Brno takovou možnost nemá, takže v tomhle směru máme výhodu a doufám, že to potvrdíme i doma a postoupíme,“ přeje si Nekola.

Klíčovou roli bude mít v libereckém týmu libero Kopáček, který by měl eliminovat nebezpečné brněnské servisy. „Asi jedinou jejich možností, jak nás můžou potrápit, je to, že jim bude vycházet servis. Já ale věřím, že to zvládneme a sérii už teď doma ukončíme. Do Brna už jet nechceme,“ velí Václav Kopáček.

 

Autor: Martin Sedlák

Zdroj: www.iDnes.cz