Liberečtí volejbalisté mají finálový mečbol, mohou rozhodnout v Brně

02.05.2016
Liberečtí volejbalisté porazili v pátém finále Brno 3:1 po setech 25:23, 25:22, 22:25, 25:19. V sérii vedou 3:2 a ve středu mohou obhájit titul. Případný rozhodující sedmý zápas by se hrál v sobotu 7. května znovu v Liberci.
Liberečtí volejbalisté mají finálový mečbol, mohou rozhodnout v Brně

Severočeši v prvním i druhém setu vždy na začátku prohrávali, ale obě sady otočili. „Ukazuje to sílu a morálku družstva, které se v těžkých chvílích nesložilo a bojovalo. Pomohla nám střídačka a díky širokému kádru jsme utkání zvládli,“ pochvaloval si trenér Liberce Michal Nekola v rozhovoru pro Českou televizi.

Brněnští začali na palubovce Dukly skvěle a hráli jako předešlé dva zápasy doma, kde je hnaly zhruba čtyři tisícovky fanoušků. Ruský univerzál Andrianov byl neudržitelný a Brno vedlo v první sadě o pět bodů 19:15. Domácí se po střídání univerzálů Vencovského za Patuchu zlepšovali, srovnali na 22:22 a obrat v koncovce dokonali.

„Je to rvačka. Začátek jsme nezvládli, ulítli nám, ale bojovali jsme a ubojovali to,“ řekl blokař Libor Leikep. V závěru první sady jeho tým poprvé zablokoval i útok z levačky Andrianova. „Brno přes něj útočí třetinu balonů. Zaměřujeme se na něj a konečně jsme se na něj dobře postavili a něco čapli,“ uvedl Leikep.

I do druhé sady vstoupilo lépe Brno a vedlo 11:5. Libereckým hráčům se ale povedla sedmibodová šňůra, otočili na 13:11 a náskok i díky zlepšené obraně v poli udrželi. „Nevím, proč jsme zaražení. Hrajeme dobře, pak uděláme dvě tři chyby a máme hlavy dole. Děláme chyby, které se na finále nesluší,“ zlobil se brněnský kapitán Michal Hrazdira.

Také ve třetím setu Liberec prohrával. V útoku ztratil na údernosti a tentokrát vývoj neotočil. Brno více tlačilo servisem a vynutilo si pokračování. Čtvrtý set byl zpočátku nervózní a oba týmy hodně chybovaly. Liberec za podpory fanoušků, bojovnosti i trochy štěstí odskočil v koncovce do vedení 20:17. Pak ho podržel skvělými zákroky v poli libero Kopáček.

Liberec proměnil hned první mečbol, když Andrianov smečoval do autu. „Nedotáhli jsme první a druhý set, to utkání rozhodlo. Domácím vyšlo střídání, my jim pomohli nepřesnostmi a Dukla nás potrestala,“ uvedl kouč Brna Ondřej Marek.

Oba celky ve finále zatím využily domácí prostředí. V Brně se ve středu opět očekává v hokejové hale bouřlivá atmosféra a možná i rekordních pět tisíc fanoušků. „Spoléháme, že nám publikum doma pomůže, a chceme se vrátit do Liberce,“ řekl Marek. „Musíme jet do Brna s pokorou a začít od prvního balonu,“ dodal Kopáček.

 

Autor: iDnes, ČTK

Zdroj: iDnes.cz