Musím dát emoce víc do týmu, ví kouč brněnských volejbalistů

29.04.2016
Přešlapoval před střídačkou, povzbuzoval, tleskal, gestikuloval. Ale žádný zběsilý tyjátr. „Jsem spíš uzavřený a moc to nedokážu projevit navenek,“ přiznává trenér brněnských volejbalistů Ondřej Marek. „Pan doktor Hanák (týmový psycholog – pozn. red.) mi vyčítá, že musím dávat emoce víc do týmu.“
Musím dát emoce víc do týmu, ví kouč brněnských volejbalistů

Jeho Volejbal Brno ve čtvrtek snížil stav finálové série s Libercem na 1:2 a oživil tak naději na zlato. Pro nenápadného čtyřicátníka by to byla vítaná změna, stříbrný kov se mu totiž v jeho trenérské profikariéře houpal na krku už čtyřikrát. V zimě s Brňany po finále českého poháru. A tři druhá místa získal s celkem z Králova Pole (dvakrát extraliga, jednou pohár).

Na výčtu jeho úspěchů by nebylo nic divného. Až na to, že v Králově Poli vedl volejbalistky. „S holkama se musí jednat trošičku jinak, kluci urážku nebo výtku spíš přejdou,“ porovnává brněnský kouč, jenž většinu kariéry strávil u ženských týmů.

Začínal ve slovenské Senici, přes Královo Pole a SG Brno se předloni dostal k brněnským mužům. „Strašně se mi líbila myšlenka, jak se dál posunovat. Je dobré dávat si vysoké cíle, ty vás ženou dál. I proto jsem nabídku přijal,“ říká Marek.

Loni brněnský soubor ani nepronikl do play-off, letos si po dlouhých 26 letech Jihomoravané užívají finálové boje. K zdramatizování série je včera hnala napěchovaná hokejová DRFG Arena.

Kromě řady posil má na volejbalovém vzestupu znatelný podíl i odborník na střídačce. Současná parta okolo kapitána Michala Hrazdiry oceňuje Markův demokratický přístup. „U kluků to funguje tak, že se potřebujeme dohodnout na společných věcech a jak je dodržovat,“ líčí trenér. „Naopak děvčata potřebují slyšet podporu a vysvětlení, proč to tak je.“

 

Autor: Jan Daněk

Zdroj: iDnes.cz