Musíme hrát jako jeden tým, pak to půjde, ví univerzál Římal

16.10.2019

Nová sezóna už je v plném proudu, volejbalisté extraligového Brna mají za sebou už dva zápasy - nejprve se jim ve Frýdku-Místku podařilo uhrát pouhý set, náladu si ale výrazně zlepšili o víkendu, kdy ve čtvřech setech porazili silnou Ostravu. Už zítra v 16:30 je čeká další adept na medaili - do Brna zavítá Kladno.

Jak hodnotíš vstup do sezóny?

První zápas nám úplně nevyšel dle našich představ, asi tam byla nějaká nervozita. Ve druhém zápase jsme se z toho ale po prvním setu oklepali a pak už jsme předváděli naši hru.

Porazili jste třetí tým loňské sezóny Ostravu, vůbec to nebyl špatný sport...

Ano, byl to celkem pěkný zápas také díky fanouškům. První set se nám tolik nepovedl, pak jsme se ale oklepali a hráli lépe a především jako tým.

Jaká je v týmu nálada?

Tak po tom prvním domácím zápase je velmi dobrá. Docela to funguje, na hřišti nám to klape, ta chemie tam je.

Už zítra (17. 10 v 16:30) vás čeká další domácí zápas - přijede náš loňský čtvrtfinálový soupeř Kladno.

Vnímáme ho jako jednoho z velmi silných soupeřů. Na Kladno se moc těšíme, už jen kvůli loňskému playoff, kdy jsme sehráli velmi vyrovnanou sérii. Myslím, že to bude i pro fanoušky velmi zajímavý zápas. Navíc po nás hrají holky také se silným soupeřem, takže to bude zajímavé odpoledne.

Kladno posílil před sezónou srbský univerzál Stefan Okošanović, ve dvou pětisetových zápasech si připsal 52 bodů. Jak těžké bude ho ubránit?

Budeme se na něj určitě připravovat u videa, je to jeden z nejlepších útočníků extraligy, určitě to nebude lehké. Jsme kamarádi, známe se, takže to bude určitě vyhecované. Těšíme se.

Teď vás čeká trojice opravdu težkých soupeřů, nejprve na Kouničce Kladno a České Budějovice, poté zápas v Liberci...

Tak určitě chceme urvat co nejvíce bodů, musíme dát do toho úplně všechno a nejít do toho se strachem. Porazit se dá každý tým, musíme hrát všichni naplno a především jako tým.

Dane ty jsi letos v týmu jako první univerzál, jak ses s touto rolí sžil?

Je to o něco větší zodpovědnost, ale já jsem se na to moc těšil, chci to zvládnout.

Autor: Matouš Müller; foto: Viktor Šulc