Muži naplno bodovali proti Beskydům

22.12.2019

Předvánoční duel extraligy mužů se jako již tradičně v Brně konal formou dvojzápasu. Přednost dostali muži, kteří proti Beskydům zahájili druhou polovinu základní části. První zápas dopadl překvapivě třísetovou výhrou pro domácí, hráči Volejbalu Brno měli tak velkou motivaci frýdecko-místeckému celku porážku z úvodu sezóny vrátit. Za Brno navíc nastoupil také zdejší odchovanec Tadeáš Handlíř, který se po půl roce vrátil z Erasmu.

Volejbal Brno – Black Volley Beskydy 3:1 (20:25, 25:11, 25:17, 25:17)

Sestřih:

Rozhodčí: Činátl René, Rychlík Dušan

Počet diváků: 562

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Licek, Pražák, Římal, Hrazdira, Hukel, Truong, libero Lžičař. Střídali: Jakubec, Provazník, August

Hosté: Mitic, Mečiar, Široký, Krysiak, Babic, Dustinac, libera Ostroumov, Nogueira. Střídali: Mišek, Kozák, Prokůpek, Drozd, Pospíšil

Vyjádření:

Domácí:

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): Byli jsme zbytečně nervózní v prvním setu, moc nechápu proč. Beskydům se vstup podařil, pak se to ale otočilo a my jsme byli tím lepším týmem.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „První set byl z naší strany hrozný, udělali jsme tam spoustu chyb. Asi už jsme byli v hlavách pod vánočním stromkem. Poté jsme naštěstí výrazně přidali a ten výkon už byl adekvátní tomu, co umíme. Moc se mi líbilo, jak kluci podávali - udělali jsme 18 chyb a 16 es. Navíc nás opět hnala zaplněná Kounička, za což divákům děkujeme.“

Hosté:

Tomáš Široký (kapitán Black Volley Beskydy): „Po prvním setu, který jsme vyhráli, se domácí rozjeli na servisu, s čímž už jsme se do konce zápasu nedokázali vypořádat. Pak už byli lepší ve všech směrech. My se snad venkovní výhry dočkáme v lednu…“

Přemysl Kubala (trenér Black VOlley Beskydy): „Do zápasu jsme vstoupili s odhodláním, primárně v prvním setu jsme domácí tlačili servisem, dařila se nám obrana na síti, měli jsme hodně bodových bloků. Od druhého setu převzalo otěže utkání Brno, a to, co zdobí jejich hru, tedy především ostrý servis, jim vycházelo. Nám už se pak nepodařilo přihrávku zklidnit.“

Popis utkání:

Domácí tým nezačal úplně dobře. Neprosazoval se z útoků, naopak Beskydy útočili fantasticky. Navíc domácím chyběla tradiční zbraň, kterou především na domácí Kouničce využívají, a tou je dělový servis. To hosté tlačili servisem, navíc si hned čtyřmi bodovými bloky pomohli na obraně. Zlomovým momentem zápasu byla nejspíše série hostů při podání Babice (13:19). Domácí ke konci ještě zabojovali, při podání Pražáka stáhli vedení na čtyři body. Nakonec si ale set frýdecko-místečtí volejbalisté pohlídali.

Brňané do druhé sady najednou jako by zařadili druhý rychlostní stupeň. Po skvělém servisu Římala vedli domácí už 7:2. Hosté se hodně trápili, vyhořeli jak na příjmu, tak na následném útoku. Kapitán Brna Michal Hrazdira šel na podání za stavu 21:11 a už k této individuální činnosti nikoho nepustil. Po třech esech a útoku Licka domácí snížili na 1:1.

Brňané pokračovali ve své jízdě i ve třetím setu. Hosté se zvedli, diváci tak mohli vidět pěkné a dlouhé výměny. Za skvělou diváckou kulisu se hráči Volejbalu Brno odvděčovali parádním útokem nad hranicí 70 %. Do vedení se Brno dostalo po krásné smeči nejvíce bodujícího hráče extraligy Dana Římala. Do vedení se dostalo po výhře 25:17.

Ještě více zabrali domácí ve čtvrté sadě, především na podání. Brno sestřelovalo hráče Beskyd jedním esem za druhým, v této sadě si jich připsali sedm. Oba blokaři měli ve čtvrtém dějství 100 % na útoku a dvě esa. Neuvěřitelných 16 bodů z podání si za celé utkání připsalo domácí Volejbal Brno a tři body tak zůstali na Kouničce.

Autor: Matouš Müller, foto Viktor Šulc