Muži nedali Ústí šanci a za 70 minut vyhráli

23.11.2019

Bylo to naposledy v únoru 2015, kdy se z výhry v jihomoravské metropoli radovali hráči Ústí nad Labem. Od té doby si Brňané svoji palubovku střeží, Severočeši zde v posledních šesti zápasech nezískali ani bod. Také tabulkové umístění po odehraných sedmi kolech favorizovalo domácí tým, který má o dva body víc a o zápas méně, než jeho dnešní soupeř SKV Ústí nad Labem.

Muži nedali Ústí šanci a za 70 minut vyhráli

Brno – Ústí nad Labem 3:0 (25:17, 25:23, 25:13)

Sestřih: 

Rozhodčí: Grabovský Zdeněk, Spáčil Lukáš

Počet diváků: 485

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Truong, Licek, August, Římal, Hrazdira, Pražák, libero: Lžičař. Střídali: Hukel, Jakubec.

Hosté: Parraguirre, Beer, Kramar, Januzovic, Tibitanzl, Melcher, libero: Kořínek. Střídali: Kasan, Kobolka.

Ohlasy po utkání:

Michal Hrazdira (kapitán Volejbalu Brna): První a třetí set byly komplet v naší režii, naopak ten druhý byl z naší strany horší, dělali jsme tam mnoho chyb, které normálně neděláme ani na tréninku. Jsem moc za rád tři body, soutěž je letos nesmírně vyrovnaná.

Ondřej Marek (trenér Volejbalu Brno): „Byli jsme velmi dobře připraveni na soupeře, splnili jsme téměř do detailu taktické pokyny. Trošku nás zaskočil soupeř ve druhém setu, kdy prostřídali a my jsme dlouho hledali recept na to, jak se prosadit, možná jsme byli i méně důrazní. Moc mě ale těší, že jsme dnes vyhráli 3:0 na sety.

Filip Kramar (kapitán Ústí): „Gratuluji domácím, dnes zaslouženě vyhráli 3:0 na sety. No a co s námi? Za výkon, který jsme tu dnes předvedli, se můžeme akorát stydět a každý bychom si měli sáhnout do svědomí a začít sám od sebe a zabrat. Pokud budeme hrát takový volejbal, jaký předvádíme, tak budeme hrát baráž nebo o 11. místo, a to nikdo z nás nechce. Stydíme se za to, co jsme dnes předvedli.

Jakub Salon (trenér Ústí): „Třetí zápas v řadě hrajeme juniorský volejbal, nedodržujeme to, co si řekneme. Nejsme schopni podávat alespoň na nějaké slušné úrovni a vůbec ta kvalita našeho volejbalu není tam, kde by měla být. Dnes jednoznačné vítězství pro Brno

Popis utkání:

Domácí volejbalisté vstoupili do utkání na výbornou, hostům se naopak nedařilo v žádné herní činnosti. Důkazem toho i fakt, že po devíti výměnách měli hosté již vyčerpané oba dva timeouty a jediný získaný bod byl zkaženým servisem Brna. Poté se však ústečtí volejbalisté dokázali zvednout, především Martin Tibitanzl dokázal svou plachtou alespoň snížit na 12:7 z pohledu domácích. Ti si dokázali pohlídat skvěle rozehranou sadu, kterou také vyhráli rozdílem osmi bodů.

Druhé dějství už bylo o poznání vyrovnanější, Ústí si pohlídalo začátek a bylo v průběhu celého setu o dva tři body navrch. Zlomový moment přišel za stavu 16:17 z pohledu domácích, kdy se na podání dostal Dan Římal a dokázal pro svůj tým získat dvoubodové vedení. Byl to právě on, který rozhodl i koncovku a Brno i přes skvělou útočnou bilanci hostí (67 %) vyhrálo druhý set, tentokrát o dva body.

Třetí sada v mnohém připomínala tu prvním. Severočeskému celku se nedařilo na přihrávce, domácí solili servis a připsali si také pět es. V závěru pak možná i lehce rozhodilo ústecké časté dohady s rozhodčími a domácí si před solidní diváckou kulisou šli pro výhru v zápase. Rozdílem dvanácti bodů zvítězili ve třetím setu a 3 body tak zůstaly v Brně. Další zápas těchto dvou týmů je na programu již ve čtvrtek – tentokrát se ale jedná o Český pohár, který týmy sehrají v Ústí nad Labem.

Autor: Matouš Müller