Muži poprvé vyhráli venku za tři body

01.12.2019

V 9. kole UNIQA extraligy mužů přivítalo AERO svého souseda v tabulce Volejbal Brno. Celý zápas byl ve všech ohledech a činnostech velmi vyrovnaný a všechny koncovky setů se rozhodovaly až v úplném konci. Brňané byli ve třech úspěšní, a proto si odvezli domů všechny tři body.

AERO Odolena Voda – Volejbal Brno 1:3 (27:25, 30:32, 22:25, 22:25)

Sestřih:

Rozhodčí: Kořenek J., Horký P.

Počet diváků: 658

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Gear, Viiber, Kraffer, Taylor, Hladík, Vanags, libero Hadrava. Střídali: Holčík, Horák, Vachoušek

Hosté: Licek, August, Římal, Hrazdira, Pražák, Truong, libero Lžičař. Střídali: Hukel, Jakubec

Domácí:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): Mrzí mě, že to dneska nevyšlo, nikdo nechce prohrát, ale doma před vlastními fanoušky je to vždy ještě horší a mrzí to ještě víc. Škoda druhého setu, kdy jsme dobře rozehranou koncovku nedotáhli k vítěznému konci, a bohužel se nakonec tento moment ukázal jako klíčový pro celé utkání. Teď ale musíme tento zápas hodit za hlavu, protože je před námi další týden a utkání s Příbramí, které budeme chtít zvládnout za každou cenu. Děkuju divákům, že v hale znovu vytvořili výbornou atmosféru.“

Jiří Šiller (trenér AERO Odolena Voda): „Chtěl bych poblahopřát Brnu k vítězství a dobrému výkonu, bohužel si šli za vítězstvím důsledněji než my, a proto si odvezli tři body. Na tom musíme zapracovat, aby se nám to už příště nestalo.“

Hosté:

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Myslím si, že to byl pěkný zápas. V prvním setu jsme neustáli dobrý servis Vodolky, ale potom jsme si i možná trochu zvykli na prostředí. Dnes ale rozhodovaly detaily, mohlo to být 3:0 pro jednu i pro druhou stranu. Opravdu rozhodly jen detaily a jsem rád, že si konečně z venku vezeme výhru.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Jsem rád, že jsme dokázali na Vodolce vyhrát, protože už několik družstev se přesvědčilo, že se tady nevyhrává jednoduše. Myslím si, že z obou stran byl k vidění parádní volejbal a spravedlivě to asi měla být remíza, ale bohužel na to se nehraje. Bylo to všechno v koncovkách, bod po bodu, a já jsem strašně rád, že jsme to tady zvládli za tři body.“

Popis utkání:

Úvod utkání byl z obou stran velmi vyrovnaný. Domácí sice byli ve dvoubodovém vedení, ale Brňané se drželi stále na dostřel. Přes polovinu setu se stále ztrátovalo na obou stranách. Do koncovky šli hosté s jednobodovým vedením. Jako první si domácí vybojovali možnost k ukončení setu, ale svou šanci měli i hosté. O vítězi nakonec rozhodl úspěšný domácí blok.

Vstup do druhého setu měli domácí mnohem lepší, hosté zřejmě ještě měli v hlavě prohranou koncovku. Rozdíl byl až šestibodový, ale Brno v polovině setu srovnalo krok, když domácím nešel útok a Brno naopak bodové míče úspěšně pokládalo na zem. Rozhodovala znovu až koncovka. AERO si vybojovalo hned tři setboly díky dvěma přímým bodům z podání od Taylora. Bohužel ani jeden nevyužilo a hrála se dlouho koncovka, ve které stále měli navrch domácí. Měli i nějaké možnosti k ukončení setu, ale nestalo se tak. Naopak hned první šanci hosté využili a srovnali tak na 1:1.

Úvod třetího setu byl znovu z obou stran velmi vyrovnaný. Ani jeden tým si nechtěl nechat ten druhý rozjet a utéct. Rozdíl ve skóre nebyl nikdy více než dvou až tříbodový a vedení se několikrát přelilo z jedné na druhou stranu. Rozhodnout musela znovu až koncovka setu. V ní byli Brňané odvážní a dokázali jí proměnit ve vedení 2:1.

Poslední čtvrtý set byl prakticky totožný, jako set předešlý. Oba týmy bojovaly a šly si za vítězstvím. V koncovce bylo ještě srovnáno 22:22, ale Brno díky dobré obraně na síti i v poli měli bodové situace, které dokázalo využít. Vyhrálo tak 3:1 a odvezlo si tři body do tabulky.