„Nejlepší zápas sezóny,“ radoval se po výhře trenér Marek

26.01.2024

Odolka po minulém kole klesla v žebříčku z šestého místa na sedmé, což by aktuálně znamenalo předkolo play off. Tento stav chtěli hosté změnit v Brně, kde loni vyhráli a chtěli na to navázat i letos. Brno šlo do zápasu také s cílem vyhrát, jednak body potřebuje a jednak cítilo šanci, protože letos na podzim sahalo na Odolce na vítězství, muselo se ale uspokojit nakonec jen s jedním bodem po prohře 3:2. Rýsoval se tedy zajímavý zápas. Zajímavý byl první set, kdy se hrála dlouhá koncovka, potom ale domácí Odolku zlomili a dobrým výkonem si dokráčeli k jasnému vítězství 3:0.

Volejbal Brno – AERO Odolena Voda 3:0 (31:29, 25:17, 25:15)

Sestřih:

Rozhodčí: Možnár M., Spáčil L.

Počet diváků: 193

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Janků, Janečka, Thiessen, Novák, Bukáček, Dixon, libera Waclaw, Kop. Střídali: Červinka, Havlíček, Vítámvás

Hosté: Svoboda, Blumbergs, Hladík, Chevalier, Osoria, Démar, libero Hadrava. Střídali: Srb, Šulc, Kern

Ohlasy po utkání:

David Janků (kapitán Volejbal Brno): „Asi náš nejlepší výkon v sezoně. Dobrý servis a obrana dala základ pro dnešní vítězství a důležité tři body.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Dnes náš nejlepší výkon v sezoně, hráli jsme dobře na servisu, dobře jsme útočili a dnes naše jednoznačné a zasloužené vítězství.“

Marek Šulc (smečař AERO Odolena Voda): „Utkání nemohu hodnotit pozitivně, když jsme prohráli zápas, který jsme chtěli vyhrát. Trochu ostudná prohra v tom posledním setu. Druhou půlku prvního setu jsme hráli dobře, věřil jsem, že to přetáhneme do druhého, to se nepovedlo a pak se to s námi vezlo. Domácí tlačili na servisu, byli jsme pod neustálým tlakem a pak jsme si nepřihráli i lehké servisy. Škoda toho prvního setu.“

Marcin Kryś (trenér AERO Odolena Voda): „Věděli jsme, že to nebude lehké. Nechci se vymlouvat, máme vyrovnaný tým, ale výsledky to neukazují. Já ale v tento tým věřím, musíme dále pracovat. Dnes domácí riskovali na servisu, my jsme měli problém na přihrávce. Gratuluji domácím k dobrému výkonu.“

Popis utkání:

Do utkání vstoupili lépe domácí, po dvou esech Nováka a uhraných bodových míčích vedli již 10:5. Hosté se ze zlého začátku oklepali a postupně ve střední pasáži začali Brno dohánět, průběžné skóre 15:13 pro Brno. Domácí si náskok drželi do stavu 21:18, pak měl ale minisérii na podání Blumbergs a za stavu 21:21 trenér Marek reagoval oddechovým časem. Koncovka byla zajímavá, bylo vidět několik zajímavých výměn. Z vítězství se nakonec radovali domácí 31:29.

Druhý set začal tak, jak skončil ten první, vyrovnaně. Atraktivní výměny, proložené dobrým podáním, zdobily začátek setu. Průběžné skóre 8:7 pro Brno, potom ale dvěma esy otáčí Svoboda a domácí trenér tajmuje. Pak ale přebralo iniciativu domácí Brno a při podání Thiessena a Červinky vedlo již 16:12. Domácí nepolevili, hostům se nedařil útok. Brno bez dramatické koncovky vyhrálo 25:17.

Začátek třetího setu patřil Brnu, za stavu 5:0 reagoval hostující trenér oddechovým časem. Oddech zpomalil domácí jen na chvíli, při sérii podání Janků a úspěšných blocích vedli již 14:6. Aero sice při podání Blumbergse snížilo na 10:15, pak ale pokračoval brněnský blokařský koncert a domácí se dostali do pohody a vedení 18:10. Domácí volejbalisté již nepolevili, a když se hostům nedařilo podání, Brno vyhrálo 25:15 a 3:0.

Autor: Ján Namešanský