O postupujícím do semifinále se rozhodne na Olympu

29.03.2019
Ve třetím čtvrtfinálovém utkání se hráčkám Brna podařilo zvítězit ve zkrácené sadě na Olympu a získat tak druhou výhru v sérii. Čtvrté utkání se odehrálo v jihomoravské metropoli. Hostující hráčky přijely do Brna odvracet matchball. Výhrou v Brně by čtvrtfinále posunuly do pátého utkání a také zpátky do Prahy. Šelmy naopak chtěly potvrdit domácí prostředí a udělat tak poslední krok k vytouženému semifinále.

VK Brno - PVK Olymp Praha 1:3 (25:22, 16:25, 18:25, 19:25)

Rozhodčí: Gall J., Peloušek J.

Počet diváků: 250

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Svobodníková, Pospíšilová A., Sklenářová, Boulová, Nováková, Janečková, libero Chlumská. Střídaly: Beránková M., Pospíšilová P., Beránková E., Přibylová

Hosté: Šimáňová, Šmídová, Staňková, Purchartová, Kalhousová, Komárková, libero Stavinohová. Střídaly: Fomenková, Valková

Vyjádření:

Domácí:

Soňa Nováková (kapitánka VK Brno): „Olymp hrál dneska lepší volejbal. Výborně přihrával a my jsme ho nedokázaly ubránit, ani zatlačit podáním, i když jsme chtěly. Myslím si, že blokařky Prahy dnes zahrály nadstandardně.“

Martin Gerža (trenér VK Brno): „Klasické utkání play-off. My jsme ho nezvládli a Olymp ukázal, že to nepřijel do Brna odevzdat. Hrou na maximální hranici rizika utkání získal pro sebe. Nicméně my se nevzdáváme a my jedeme do Prahy vyhrát.“

Hosté:

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Náš rozjezd v prvním setu byl trochu slabší, ale pak jsme se z toho dokázaly zmátořit a skvěle jsme dokázaly odbránit především hlavní smečařku soupeře Simonu Janečkovou. Jsem ráda, že jsme to dotáhly do vítězného konce a že se rozhodne u nás v sobotu.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „My jsme hodně spokojení a šťastní, že jsme sérii posunuli a že rozhodující utkání bude u nás, pro naše fanoušky a na naší půdě. Utkání bylo z naší strany podařené. My jsme se na to připravovali jako na každý zápas, ale viděl jsem na hráčkách velkou koncentrovanost k tomu utkání již včera na video-poradě. Dnešní den jsme tomu podřídili celý a výkon, který jsme předvedli, byl velmi dobrý.“

Popis utkání:

Do prvního setu vstoupily lépe domácí hráčky. Přes precizní obranu Brna se nemohly Olympačky prosadit na útoku (7:3). Bodové bloky a zlepšená obrana v poli táhla hostující hráčky kupředu, ovšem Šelmy dohrávaly dlouhé výměny ve svůj prospěch (20:14). K obratu ještě vybízela v koncovce setu Valková, která trápila domácí přihrávačky nepříjemným servisem (22:20), ale dobře rozehraný set si již nenechalo Brno vzít.

Druhý set měla ve své režii Praha. Dobrý servis a precizní obrana jak na síti, tak i v poli táhla hostující hráčky kupředu (5:0). Brněnské hráčky naopak kupily chybu na chybu a rozjetý Olymp se dostal až na rozdíl deseti bodů (13:3). Trenér domácích se ještě snažil střídáním a timeouty zvrátit nepříjemný stav, ale ani to hostující hráčky nezastavilo ve spanilé jízdě a dokráčely si pro vítězství v druhé sadě.

O poznání vyrovnanější byl začátek třetího setu. Obě družstva bojovala o každý míč a soupeřkám nenechala nic zadarmo. Kdo dal lepší servis, bodoval (6:6). Hráčky Olympu sehrály několik podařených útoků středem a vytvořily si tak bodový náskok (12:8). Oproti tomu Šelmy se nemohly v útoku prosadit přes pevné bloky hostů. Zvrat v sadě již nepřišel a přesně mířeným útokem ji zakončila blokařka Purchartová.

I do čtvrté sady vstoupily obě družstva vyrovnaně. „Solila“ servis a bod připadl vždy jinému z nich (6:6). Následně se však hráčkám Prahy podařilo, s pomocí pevné obrany na síti, získat body navíc a dohráváním bodovek jen potvrzovaly výhru v předešlých dvou setech. Hráčky Brna se snažily riskovat na podání i v útoku a dotáhnout se tak na Olymp, ovšem nic se jim nedařilo. I v tomto setu si došel pro výhru hostující tým, zvítězil v celém utkání 3:1 a čtvrtfinálová série se tak vyrovnala na 2:2.

Poslední utkání čtvrtfinálového utkání se odehraje v sobotu 30. 3. v 17:00 hodin na pražském Olympu, kde oba celky budou zajisté chtít získat postup do semifinále.

Autor: Klára Kuníková