Ze hry vypadl i nahrávač Luan Duc Truong, který si přetrhl achilovku a zpět na palubovku se vrátí nejdřív na začátku prosince. „Na jeho post hledáme náhradu a díváme se v České republice. Zatím se ale moc nedaří, všichni už mají angažmá dohodnuté a podepsané. Ještě máme dva tři tipy, pokud nevyjdou, sáhneme asi do zahraničí,“ přiblížil brněnský kouč Ondřej Marek.

 

A v loňské sezoně vylétl v individuálních statistikách nejen Truong, ale také univerzál Daniel Římal, smečař Martin Licek a blokař Jan Pražák. „Byl o ně velký zájem z českých i zahraničních klubů. Kluci mají u nás smlouvu ještě na rok a rozhodli se zůstat, přestože jim manažer umožnil odejít za lepšími podmínkami. Předtím dokonce přijali nižší plat, jsem na ně opravdu hrdý,“ uvedl Marek.

Dvojice Licek a Římal navíc nakoukla po sezoně poprvé i do seniorské reprezentace, ve které se připravovala na čtyřtýdenním soustředění. „Získali jsme strašně moc zkušeností a okoukávali hlavně kluky, kteří hrají v zahraničí,“ pravil pro klubový web Licek.

Naposledy se brněnští volejbalisté utkali v mistrovském utkání 2. března, kdy porazili Odolenu Vodu 3:0. „Pauza byla dlouhá a na klucích byla vidět chuť do práce. Doufám, že to vydrží, dokonce i kvalita nám zůstala, snad se budeme jenom zlepšovat,“ zdůraznil kapitán a zároveň asistent trenéra brněnského celku Michal Hrazdira.

Jeho svěřenci se v srpnu představí především na antuce, ke konci měsíce už je čekají zápasy v hale. Na Slovensku sehrají čtyři utkání a přípravu zakončí dvěma duely i v Brně. Extraligu odstartují 19. září doma proti celku Lvi Praha.