Premiéru v Lize mistrů zažil exbrněnský Římal

13.02.2021

Nejsou to ani dva týdny, co Daniel Římal opustil Brno a posílil Karlovy Vary, a už s týmem zažil už jeden velký milník – tento týden si zahrál na turnaji Ligy mistrů v německém Friedrichshafenu, kde nastoupil v základní sestavě proti Novosibirsku. V utkání, které nakonec vyhrál ruský Lokomotiv 3:2 (15:13 v tibreaku), pomohl Dan Karlovarsku pětadvacetibody (46 % na útoku, 5 bloků a 2 esa). Se svými pocity se v krátkém rozhovoru podělil pro klubový web.

Premiéru v Lize mistrů zažil exbrněnský Římal

Jak se ti zatím líbí v Karlových Varech?

V Karlových Varech se mi líbí. Je tu dobrá parta a myslím si, že jsem si s nimi dobře sednul. Na hřišti si rozumím, ale stále ještě se musím naučit jejich styl hry a pochopit taktiku.

Co souhra s novými nahrávači?

Nahrávači mi vycházejí vstříc a díky tomu bylo pro mě snazší se s nimi sehrát. Ještě stále to není na sto procent, ale myslím si, že k tomu není daleko.

Včera jsi měl premiéru v Lize mistrů, jak sis ten zápas užil?

Svůj první zapas v Lize mistrů jsem si velmi užil. Atmosféru jsem navnímal už z lavičky v prvním utkání proti Trentu. Byla to krásná podívaná a těšil jsem se, až si zahraji také. Trenér mi dal příležitost a já si to moc užil, ačkoliv jsem byl hodně nervózní. Zapas to byl velmi těžký, ale s klukama jsme se snažili hrát odvážně a trpělivě. Na hřišti jsme si to užívali a byl to nepopsatelný pocit, když jsme vyhráli třetí set. Škoda jen, že jsme to nedotáhli do vítězného konce.

Podívejte se na statistiku čtvrtečního zápasu Karlovarska proti Novosibirsku nebo reportáž od České televize.

Jaké máš s týmem ambice?

S týmem máme ty nejvyšší ambice. Myslím si, že kluci na to mají. A já se jim pokusím co nejvíce pomoci.

Dana dnes čeká s Karlovými Vary souboj o první místo v tabulce, ve kterém hostí Duklu Liberec. Zápas můžete od 19 hodin sledovat živě na ČT sport.

Autor: Matouš Müller