Promarněný první set proti Karlovarsku hosté potrestali

06.10.2022

V předehrávce 4. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2022/23 zavítal do Brna mistr z Karlovarska. Domácí chtěli divákům odčinit domácí prohru s Kladnem, zejména poslední set. Bojovné dva sety to částečně splnily, ovšem na kvalitně hrajícího soupeře to nakonec nestačilo. Brno podlehlo Varům, i když výsledek 0:3 je možná trochu krutý.

Volejbal Brno – VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (29:31, 22:25, 20:25)

Sestřih:

Rozhodčí: Rychlík D., Činátl R.

Počet diváků: 320

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Bukáček, Da Silva, Drahoňovský, Crins, Kovalchuk, Janků, libero Kop. Střídali: Hrazdira, Janečka, Toman

Hosté: Ihnát, Patočka, Lamanec, Wiese, Zajíček, Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Juhkami, Sasak, Kasan, Pastrňák

Ohlasy po utkání:

David Janků (kapitán Volejbal Brno): „Dva sety krásný volejbal, kde v koncovkách rozhodly detaily. Třetí set již mělo Karlovarsko pod kontrolou.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Gratuluji Karlovarsku k vítězství. První dva sety z naší strany docela dobrý sport, bohužel jsme udělali více chyb. Celý třetí set jsme byli horší, Vary nás tlačily a zaslouženě vyhrály.“

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Těžký zápas v Brně, jako vždy. První set jsme vstali z mrtvých, tam jsme si to uhráli obranou. Ve druhém setu to bylo vyrovnanější, ale jakmile jsme si udělali sebemenší náskok, Brno nás stahovalo, hrálo výborný zápas. 3:0 nevypovídá průběhu zápasu, my jsme rádi za tři body.“

Jiří Novák (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Výsledek bereme všemi deseti tady v Brně. S hrou to bylo horší, hlavně na přihrávce, kdy jsme nedokázali přihrát i lehčí servis. Potom, když jsme se rozehráli, jsme byli trochu lepší než domácí.“

Popis utkání:

Brno začalo první set agresivním servisem Da Silvy a za stavu 5:1 bral trenér hostů oddechový čas. Body se prolévaly ze strany na stranu, pro diváka byly vidět často atraktivní výměny. Druhé kolo podání zahájil Ihnát za stavu 14:12 pro Brno, to ztrátuje, přidalo eso na 16:12 a trenér Novák povolal své svěřence k time podruhé. Při servisu Zajíčka se ale Vary vzpamatovaly a snížily na 20:21. Dramatickou koncovku nakonec po úspěšné obraně na síti a čtyřech odvrácených setbolech vyhrálo hostující Karlovarsko.

Druhý set začal v duchu koncovky prvního setu – vyrovnaně. První odskok o dva body nastal za stavu 9:7 pro Brno po esu Da Silvy, vzápětí ale Vary otočily na 9:11. Za stavu 18:18 po úspěšném bloku Brna přišel na řadu oddechový čas karlovarského trenéra Nováka. Neúspěšné bodové míče Brna ovšem posadily na koně opět hosty, ti si náskok udrželi i v koncovce a vyhráli 25:22.

Třetí set začal podobně jako druhý, vyrovnaně, Karlovarsko pak při servisu Ihnáta šlo do vedení 9:4. Brno reagovalo střídáním smečaře a nahrávače a částečně se vzpamatovalo. Do koncovky se ale nedostalo na kontakt. Dobrým podáním se snažil koncovku ještě zdramatizovat Da Silva a Drahoňovský. Na obrat to ale nestačilo, Karlovarsko vyhrálo ve třetím setu 25:20 a po výhře v Brně 3:0 si do extraligové tabulky připsalo další tři body.

Autor: Ján Namešanský