Prostějov v Brně naplno bodoval

21.11.2021

Další domácí utkání brněnských Šelem nabídlo souboj o páté místo letošní UNIQA extraligy žen. Oba týmy měly před pohárovými zápasy a proto se hrálo netradičně s balony značky Mikasa. Sestřih utkání naleznete v článku.

VK Šelmy Brno – VK Prostějov 1:3 (23:25, 22:25, 25:20, 20:25)

Sestřih:

Rozhodčí: Ištvanech, Peloušek

Počet diváků: 248

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Nováková, Pluhařová, Podhrázká, Borovcová, Komárková, Širůčková, Podhrázká, libero Chevalierová. Střídaly: Faltínová, Benediktová

Hosté: Bajusz, Fricová, Kvapilová, Beránková, Smolková, Loff da Silva,libero Stavinohová. Střídala: Kožousková

Ohlasy po utkání:

Soňa Nováková (kapitánka VK Šelmy Brno): Nevím, jestli se po dobře odehraném utkání ve Švýcarsku projevila únava, ale přišlo mi to dnes z naší strany takové unavené. Přesto si myslím, že jsme dnes mohly vyhrát, bohužel jsme se v předešlých zápasech mohly opřít o podání, které se nám dnes nedařilo, a hodně jsme kazily. Tím jsme nechaly soupeře rozehrát a pak už jsme je v posledním setu nedokázaly zastavit. Gratuluji soupeři.“

Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno): „Dnes zvítězil tým, který byl lepší v obraně, byl organizovanější a trošku mám pocit i víc motivovaný na tento zápas. Z naší strany mě mrzí strašná mizérie na podání, kdy jsme i z lehkých podání dokázali hodně chybovat, a to nám ubližovalo.“

Simona Bajusz (kapitánka VK Prostějov) „Pro nás to bylo důležité utkání, které se nám podařilo dovést do vítězného konce, za což jsem šťastná. Byl to docela boj a myslím si, že jsme vyhrály díky tomu, že jsme udělaly méně chyb a měly jsme razantnější smečařky.“

Miroslav Čada (trenér VK Prostějov): „Dnes to bylo vyrovnané utkání, co se týče úspěšnosti útoku a přihrávky. Myslím si ale, že soupeřky udělaly hodně chyb na podání, čímž nám hodně pomohly. Pro nás byl důležitý týmový výkon, který nestál na jedné hráčce.“

Popis utkání:

Vstup od obou týmů do zápasu byl od začátku soustředěný. Obě družstva si navzájem braly podání. Poprvé se výraznějšího vedení ujaly volejbalistky z Prostějova a donutily domácího trenéra k vybrání prvního oddechového času (7:10). Celý set se odvíjel od útoku. Domácím Šelmám se v prostřední části setu přestalo dařit v souhře a Ondřej Boula si musel vybrat i druhý oddechový čas (13:19). Už to vypadalo, že si hostující hráčky pohlídají pohodlný náskok, který si během setu vytvořily, ale Anna Komárková svým výborným podáním dokázala srovnat koncovku první sady (22:23). Vítězný bod si nakonec v dramatické poslední výměně připsaly na svoji stranu hráčky Prostějova a ujaly se tak vedení v zápase 0:1 na sety.

Začátek druhého setu byla obdoba toho prvního. Oba týmy si opět navzájem braly podání až do stavu 8:5, kdy po přímém bodu z podání Anny Širůčkové reagoval Miroslav Čada oddechovým časem. Prostějovu se podařilo záhy srovnat stav utkání. Potom byl celý průběh setu opět přetahovaná o každý bod. Před koncem druhé sady však domácí volejbalistky nakupily více chyb po sobě na útoku a darovaly tak Prostějovu pohodlný náskok do závěru druhého setu (17:22). Domácím volejbalistkám se opět podařilo dotáhnout na Prostějov, ale na konci druhé sady se znovu radovaly hráčky Prostějova (22:25).

Scénář z předešlých dvou setů se znovu opakoval. Z výkonu domácích hráček bylo vidět, že se nechtějí smířit s rychlým koncem utkání. Tentokrát tým, který se první ujal vedení, byly Šelmy (12:9). V půlce setu se Prostějovu, díky dobré obraně nad sítí, opět povedlo srovnat stav třetího setu (14:14). Poprvé domácí volejbalistky nastupovaly do závěru setu ve výhodnější pozici. Po výborných útocích Adély Borovcové vstupovaly Šelmy s náskokem čtyř bodů (20:16). Tento náskok si dokázaly domácí volejbalistky pohlídat a zdramatizovaly, tak dosavadní průběh utkání.

Jak už bylo v tomto zápase zvykem, tak se začalo opět vyrovnaně do stavu 5:5. Díky lepší hře nad sítí se ujaly vedení hostující hráčky a donutily lavičku Šelem k vybrání oddechového času za stavu 6:10. Volejbalistky Prostějova cítily, že se domácím volejbalistkám nedaří a přitlačily na ně na podání (7:15). Na tento nástup prostějovských volejbalistek nebyly Šelmy schopné reagovat. Hostující volejbalistky si tak na svoji stranu připsaly čtvrtý set i tři body za výhru 1:3 a upevnily, tak svoji pátou pozici v tabulce.

Autor: Pavel Koukal