Report z turnaje v Bratislavě

16.09.2015
Krátké shrnutí víkendového turnaje ve slovenské Bratislavě očima Michala Hrazdiry
Report z turnaje v Bratislavě

Po úspěšném soustředění v Mikulově jsme se v pátek 11.9.2015 a v sobotu 12.9.2015 zúčastnili turnaje v Bratislavě, abychom ověřili výsledky naší práce. Jeli jsme sem v okleštěné sestavě kvůli studijním povinnostem a zraněním. Smutná zpráva totiž přišla z vyšetření Martina Plešingra, který si přetrhal vazy v kotníku a byl již operován, zato Martin Klapal se již zapojil do přípravy.

Samotný turnaj splnil naše očekávání a odhalil, kde máme nedostatky a kde musíme ještě pracovat. Náš první zápas turnaje jsme hráli proti domácímu týmu Komárna (bývalé VKP Bratislava). Až na výpadek ve druhém setu jsme měli zápas pod kontrolou a zaslouženě vyhráli 3:1. Druhý den jsme se utkali s rakouským Aichdobem, který se pravidelně účastní evropských pohárů a má na soupisce řadu legionářů. V tomto zápase jsme soupeři podlehli po slušném výkonu 3:1, nezvládli jsme především přihrávku plachtícího podání (turnaj se totiž hrál s míči Mikasa namísto klasických Galovek, které lítají trochu jinak :-D).

Po krátké pauze na oběd jsme šli hned na poslední zápas proti Košicím. Projevila se zde únava ze soustředění i předchozích zápasů, ale díky bojovnému výkonu celého týmu jsme soupeře udolali v tiebreaku 3:2 (16:14). Obsadili jsme tak 2.místo.

Pochvalu si zaslouží především Zdeněk Haník, který byl vyhlášen nejlepším nahrávačem turnaje, ale i ostatní. V zápasech se vystřídali Haník, Smrčina, Hrazdira, Sucharev, Mlčuch, Pražák, Kubalec, Muroň, Neubauer a Zmrhal. V pondělí hned začneme pracovat na zjištěných nedostatcích a týden zakončíme turnajem ve Zlíně.

Zdroj: Michal Hrazdira