Riviéra Český pohár 2* žen po boji vyhrála favorizovaná dvojice mistryň U22

17.08.2020

Vrcholem námi pořádaných turnajů na Riviéře byl dvojhvězdičkový Český pohár žen.

Riviéra Český pohár 2* žen po boji vyhrála favorizovaná dvojice mistryň U22

Po delší době byl na beachvolejbalovém kalendáři pro rok 2020 zařazen Český pohár, letos první dvojhvězdičkový. V poutavém prostřední brněnského koupaliště Riviéra se sešly špičkové beachvolejbalové týmy, nasazenými jedničkami byly po odhlášení těch českých, Marie Sára Štochlová a Martina Maixnerová. Právě ony se této pozice zhostily na výbornou a celým turnajem prošly bez porážky.

Nejblíže k ní však bylo v semifinále, kde vinou ranní prohry domácích Michaely Kulhánkové a Anny Pospíšilové na sebe narazil první a třetí nasazený tým. Nesmírné drama až do posledního míče sledovaly desítky fanoušků i návštěvníku Riviéry nejen zpoza hřiště, ale také přímo z tribuny na centrálním kurtu, kterou ráno organizátoři nechali postavit pro finálová utkání. Jakub Ulč v roli skvělého moderátora dokázal fanoušky rozfandit a vytvořit skvělou atmosféru.

Také finále a zápas o třetí místo přinesl velmi vyrovnaný a kvalitní beachvolejbal. V boji o třetí příčku zvítězil ve dvou setech (17, 28) domácí pár Kulhánková s Pospíšilovou nad Natálií Kolderovou s Michaelou Knoblochovou a bral bronz. Finále až čtyřbodovou šňůrou v tiebreaku dokázaly zápas otočit turnajové jedničky, které uspěly nad Miroslavou Dunárovou a Danielou Resovou.

Kompletní výsledky ZDE

Autor: Matouš Müller, foto Viktor Šulc