Šárka Sklenářová se po třech letech loučí s Šelmami

14.05.2021

Patřila k hráčkám, které v klubu začínaly. Hrála na liberu i na smeči a patřila k hlavním oporám na hřišti i v šatně. Šárkou Sklenářovou teď čeká nová životní etapa.

Šárka Sklenářová se po třech letech loučí s Šelmami

Jak se Ti v Šelmách líbilo?

Líbilo. I přesto, že jsem se po návratu z Rakouska a roční pauze už k vrcholovému hraní volejbalu vracet nechtěla. Koncepce hraní při práci, zredukovaného trénování a společnosti perfektního různorodého kolektivu mi přirostla k srdci. Na hřišti jsem si zahrála s holkami, se kterými jsme volejbalově vyrůstaly. Často jsme vzpomínaly a smály se mnohým společným zážitkům. To se člověk vždycky v šatně na okamžik vrátil o 15 let v čase. A také jsem se potkala se Soňou Novákovou, Markétou Chlumskou, Helou Horkou – hráčkami, které pro mě byly a jsou obrovským volejbalovým vzorem. Co musím ale i zmínit je to, že v letošním režimu play-off (co tři dny, to zápas) toho bylo všeho, pracovně i volejbalově, dohromady nad hlavu. Březnový konec sezony, ač přerušený covidem, mi dal fyzicky hodně zabrat.

Kde a s čím budeš pokračovat dál, co Tě čeká?

Pokračovat budu ve svém nynějším zaměstnání na sportovním gymnáziu Botanická, v učení, které mě stále moc baví. Volejbalově si odpočinu, netroufám si ale říct, na jak dlouho. Když jsem byla mladší, tak jsem si o hráčkách, které věkem překročily třicítku, říkala, jak toho mají hodně za sebou a že ví, co od života chtějí a také co od života čekat. Jsem ve stejném období. O životní filozofii toho stále moc nevím, ale rádi bychom následující měsíce s manželem věnovali rekonstrukci bydlení a časem určitě pomýšleli na založení rodiny.

Uvidíme Tě ještě někdy v našem dresu?

Nikdy neříkej nikdy. Pokud budu mít chuť si znovu zahrát, budou držet kolena a Šelmy o mě budou stát, tak je možné, že bych šelmí dres ještě někdy obléknout mohla :-)

Šárce moc děkujeme za uplynulé tři sezóny a přejeme jí hodně štěští!