Šelmy dominují extralize

12.10.2019

Šelmy vyhrály na půdě třetího týmu loňské sezóny. Z Liberce si přivezli 3 body za výhru 3:1 na sety a jsou první v tabulce.!

VK Dukla Liberec - VK Šelmy Brno 1:3 (25:12, 23:25, 10:25, 21:25)

Rozhodčí: Poláček Jan, Hladišová Michaela

Počet diváků: 215

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Candráková, Bajusz, Šotkovská, Kohoutová, Svobodová, Šustrová, libero Dostálová. Střídaly: Šulcová, Rutarová, Castillo, Kolářová, Vrábelová

Hosté: Nováková, Janečková, Svobodníková, Diatková, Polášková, Wolowicz, libero Sklenářová. Střídaly: Akeo, Beránková M., Beránková E., Benediktová

Vyjádření:

Domácí:

Eva Svobodová (kapitánka VK Dukla Liberec): Opětnemám moc slov, nechaly jsme Brno rozehrát, nemohly jsme dát bod a oni začaly hrát v klidu. Zase jsme doma bez bodu.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „Po prvním setu jsme přestali hrát a Brnu stačilo jen přendat míč na naší polovinu.“

Hosté:

Soňa Nováková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Jsem ráda, že vezeme tři body domu, byl to těžký zápas. Po prvním setu jsme si říkaly, jestli se z toho zvedneme a podařilo se nám zlepšit na servisu a v obraně.“

Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno): „Po výhře z Olympu jsme byli trochu lehkomyslný. Po prvním setu nás Liberec trochu srovnal. Pak jsme se do zápasu vrátili, holky přidaly trochu klidu a zkušeností. Spokojenost.“

Popis utkání:

Domácí hráčky nastoupily na Brno velice agresivně. První time-out si Šelmy vzaly za stavu 5:2 pro domácí. Za stavu 10:4 dala Šustrová brutální blok a následoval další v podání Candrákové. Za stavu 13:6 přidala další bod z podání Šustrová a následoval opět blok Candrákové. Dukla podávala celý set výborně, další bod z podání zaznamenala Šulcová. Trápení Šelem ukončila opět Šustrová tvrdou smečí na zem, první set je ukončen za stavu 25:12.

Druhý set začal podobně jako první a Dukla se rychle dostala do vedení 6:3. Pak přišla na servis Polášková z Brna a rázem bylo srovnáno 6:6. Nastala tahanice o každý bod, ale Brno začalo mít převahu na servisu a hlavně blokem přidalo pár bodů. Do útoku zavelela především Wolowicz. Za stavu 13:16 si musel vzít první time-out v utkání domácí trenér Gálík. Po několika výměnách se Brno dostalo do vedení - 17:22. To nechtěla dopustit Šotkovská na servisu, přidala se tvrdým útokem i kapitánka Svobodová, a náskok stáhly na 22:23. Pak se však nepozorností domácí hráčky připravily o druhý set.

Třetí set začala jízda Šelem. Za stavu 3:14 byla na hřiště vpuštěna Castillo a druhé libero Kolářová. Šelmy válcovaly domácí hráčky servisem a blokem. Dukla nebyla schopná přihrát a normálně zaútočit. Stav 23:6 pro Šelmy byl neuvěřitelný. Na hřiště se dostala kompletní lavička domácích. Nevídaný konec třetího setu je uzavřen na 10:25 z pohledu domácích.

Dukla se morálně zvedla ve čtvrtém setu a začala opět bojovat. Obě družstva si držela ztrátu a čekalo se, kdo první udělá chybu. Za stavu 14:14 přišla na servis Polášková a nadělala domácím problémy, odešla ze servisu za stavu 18:15 pro Šelmy. Dukla stáhla Šelmy na bod 17:18 zásluhou Rutarové, další bod zařídila opět Rutarová. Za stavu 20:22 se vrací na hřiště Šustrová, ale přicházejí domácí násobené chyby v řadě a Šelmy se dostaly do vedení 24:21. Šelmy si pohlídaly závěr a zaslouženě vyhrály čtvrtý set 25:21.

Autor: Aleš Správka