Šelmy jsou s přehledem v semifinále

20.03.2024

Třetí zápas čtvrtfinále mezi Šelmami a Přerovem se odehrál v Brně. Tým domácích Šelem byl zatím v obou předchozích zápasech schopen hosty z Přerova porazit 3:0 a tím potvrdit roli favorita. Šelmy dnes měly šanci sérii ukončit a mít delší přípravu na vítěze série mezi Prahou a Ostravou. Šelmy potvrdili roli favorita a vyhráli 3:0.

VK Šelmy Brno – Volejbal Přerov 3:0 (25:20, 25:17, 25:16)

Sestřih:

stav série 3:0

Rozhodčí: Ištvanech M., Kubinec J.

Počet diváků: 205

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Šmídová, Silva, Marková, Madsen, Kelnárová, Širůčková, libera Chevalierová, Píchalová. Střídaly: Mokrá, Janečková, Benediktová, Beránková

Hosté: Šrámková, Paige, Zatloukalová, Lazárková, Kohoutová, Tinklová, libera Kulová, Horská. Střídaly: Martincová, Köhlerová, Hůsková

Ohlasy po utkání:

Andrea Píchalová (libero VK Šelmy Brno): „Zápas z naší strany byl kvalitně odehraný a jsem ráda, že to bylo třikrát 3:0 a jde se dál. Jsem strašně ráda za všechny tyhle příležitosti a zkušenosti, které my mladé hráčky dostaneme. Moc jsme si to užily, těšíme se na fanoušky i v semifinále.“

Jaroslav Vlk (trenér VK Šelmy Brno): „První cíl máme za sebou, jsem rád, že jsme to zvládli. Byli jsme asi favoriti, ale dnes to byl asi nejvyrovnanější zápas. V závěru jsme dali šanci všem hráčkám a průběh byl vyrovnanější. Gratuluji děvčatům a jdeme se připravovat na dalšího soupeře. Děkujeme všem fanouškům, byla tu skvělá atmosféra.“

Karina Lazárková (smečařka Volejbal Přerov): „Dneska jsme hrály dobře, držely jsme krok se Šelmami, ale pak nás přehrály, byly lepší v poli a trenér nechal zahrát i lavičku.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Gratuluji Šelmám k postupu. Nemyslím si, že jsme tady odvedli špatný výkon. Lidi se bavili, my jsme bojovali, ale ta kvalita byl na domácí straně.“

Popis utkání:

Začátek zápasu byl vyrovnaný až do stavu 6:6. Poté se vedení začalo dostávat spíše na stranu Šelem, 9:6. Ty ale poté řadou svých chyb tento náskok ztrácí, (9:9), ale při servisu nahrávačky Šmídové svoje vedení opět navyšují (12:9) a nutí tím přerovského trenéra Vlčka k prvnímu time-outu utkání. Šelmy ale rozdíl ještě navyšují (16:10) a trenér hostů si bere i druhý oddechový čas. Domácí hráčky si náskok už nenechají sebrat a set vyhrávají poměrem 25:20.

Druhý set začal lépe pro domácí Šelmy, 6:3. Přerov se ale rychle zvedl a srovnal na 8:8. Dále si Šelmy udržovaly dvoubodový náskok (10:8, 11:9, 12:10) a své vedení ještě navyšují (18:13) a nutí trenéra Vlčka k prvnímu přerovskému time-outu druhé sady. I z té si nakonec domácí odnášejí výhru 25:17.

Třetí set začal vyrovnaně, avšak po sérii na servisu domácí kapitánky Markové se Šelmy dostávají do vedení 7:5 a nutí hosty k prvnímu time-outu třetí sady. Dále se týmy až do servisu domácí smečařky Jessicy Silvy o vedení spíše přetahovaly. Za stavu 15:11 pro domácí si přerovský trenér vybírá i druhý oddechový čas. Šelmy si své vedení udržely až do konce, vyhráli set 25:16, zápas i čtvrtfinálovou sérii poměrem 3:0.

Autor: Richard Bednář