Šelmy opět ukázaly drápy a navýšily vedení v lize

28.01.2020

Pondělní dohrávka 20. kola UNIQA extraligy žen nabídla jak divákům v hale na Kounicově ulici, tak i divákům ČTsport šlágr kola. V průběžném pořadí první tým tabulky VK Brno hostil mistryně loňského ročníku a zároveň celek okupující druhou příčku VK UP Olomouc. Obě vzájemná utkání se rozhodovala až ve zkrácené sadě, ve které byl vždy šťastnější domácí tým.

Šelmy opět ukázaly drápy a navýšily vedení v lize

č.: 100                    dne: 27. 1. 2020                   v hod.: 19:30

VK Brno – VK UP Olomouc 3:0 (25:21, 25:21, 25:18)

Sestřih:

Rozhodčí: Grabovský Z., Kovář V.

Počet diváků: 843

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Nováková, Janečková, Svobodníková, Mikysková, Polášková, Wolowicz, libero Chlumská. Střídaly: Benediktová, Sklenářová.

Hosté: Hodanová, Trnková, Burbelyuk, Michalíková, Bezhandolska, Dudová, libero Stavinohová. Střídaly: Kazachenka, Handley, Orvošová, Strušková.

Vyjádření:

Domácí:

Soňa Nováková (kapitánka VK Brno): „Hodně dobře jsme dnes podávaly, dařilo se nám lépe i na příjmu, holky dnes skládaly perfektně. Líbí se mi, že táhneme za jeden provaz, není to o jedné hráčce. Kdokoliv přijde z lavičky, tak může pomoci. Moc se mi líbila divácká kulisa, moc jsem si ten zápas užila.“

Ondřej Boula (trenér VK Brno): „Dnes to byl z obou stran trochu nervózní zápas. Naštěstí, když šlo do tuhého, byli jsme o něco klidnější, odútočili jsme z těžkých balónů a ubránili jsme soupeře. Každopádně je pro mě milé překvapení, že jsme zvítězili 3:0.“

Hosté:

Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „Dnes podaly Šelmy lepší výkon než my, a tak zaslouženě vyhrály.“

Petr Zapletal (trenér VK UP Olomouc): „Čekal jsem dnes jiný výsledek, ale soupeř hrál velmi dobře, zatlačil nás servisem, dostali jsme hodně es a tam byl podle mě klíč. My jsme dnes měli servis špatný a soupeřkám jsme vůbec neškodili. Náš cíl byl Janečková, která to zvládla a my jsme naopak neodpřihrávali. My teď musíme dál trénovat a lépe se pro příště připravit.“

Popis utkání:

Do utkání vstoupily oba týmy vyrovnaně. Nejspíše na hráčky dolehla tíha televizního utkání, protože bylo k vidění mnoho chyb na servisu (8:8). První, kdo se ujal vedení, byly nakonec domácí hráčky. Přehrávaly Olomouc především v razanci na útoku (14:9). K tomu přidaly i bodové bloky, dobrý servis a do koncovky vstupovaly s devítibodovým rozdílem. I přes velké potíže, které způsobily hostující hráčky brněnských přihrávačkám, tlak ustály a v dobře rozehrané sadě zvítězily 25:21.

I druhý set začal vyrovnanou hrou. Diváci v hale mohli sledovat dlouhé výměny, boj o každý míč a zároveň mnoho chyb na obou stranách (8:8). S pomocí servisu a následné obrany to byly znovu domácí hráčky, kdo se první ujal více než dvoubodového vedení v setu. Dobrá obrana na síti i v poli hostů a zároveň nevynucené chyby domácích hráček způsobily vyrovnání stavu a společný vstup obou týmů do závěru sady (18:18). Přímé body z podání nakonec pomohly domácím hráčkám znovu odskočit a nakonec zvítězit i v tomto setu stejným poměrem 25:21.

Začátek třetí sady byl jako na houpačce. Nejprve, díky dobré obraně, vedly hráčky Olomouce, vzápětí však Šelmy srovnaly krok a s pomocí přesně mířených útoků a chyb hostujícího týmu si vytvořily náskok (13:10). Ten si i přes drobné výkyvy v podobě nevynucených chyb vzaly až do koncovky (20:15). Trpělivost a pevné bloky zajistily Šelmám radost ze třech bodů, které braly po vítězství 25:18 ve třetím dějství.

Autor: Klára Kuníková