Šelmy vyhrály brněnské derby a po třetině základní části jsou druhé

02.11.2019
První brněnské derby letošní sezóny hostilo v sobotu Královo Pole, a i když to tak po jednoznačném úvodním setu pro Šelmy nevypadalo, brněnským divákům nabídlo napínavou a bojovnou podívanou. Z vítězství 1:3 na sety se ale na Vodově nakonec přece jenom radovaly hostující hráčky.

Šelmy vyhrály brněnské derby a po třetině základní části jsou druhé

VK Královo Pole – VK Brno 1:3 (9:25, 16:25, 25:22, 20:25)

Rozhodčí: Gall J., Grabovský Z.

Počet diváků: 450

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Carpentier, Kvapilová, Šunderlíková, Pavlíková, Podhrázká, Šloufová, libero Digrinová. Střídaly: Kuníková, Bukovská, Grabovská, Judlová

Hosté: Akeo, Janečková, Svobodníková, Mikysková, Polášková, Wolowicz, libero Chlumská. Střídaly: Benediktová, Sklenářová, Diatková, Nováková

Vyjádření:

Domácí:

Šárka Šloufová (kapitánka VK Královo Pole): Šelmy na nás v úvodu vlétly servisem a dařilo se jim všechno. Ve třetím setu jsme se dokázaly vrátit zpátky do hry, v tom čtvrtém nás stejně jako v Olomouci může mrzet, že jsme nedokázaly posunout zápas dál a vybojovat alespoň bod.”

Matúš Kalný (trenér VK Královo Pole): „U nás to dnes bohužel bylo opět jen o jednom útočníkovi a s jedním útočníkem se proti týmům jako je Brno nebo Olomouc nedá vyhrát. V koncovce jsme navíc udělali na příjmu tři zbytečné chyby.

Hosté:

Soňa Nováková (kapitánka VK Brno): „Na začátku se nám hrozně dařilo úplně všude a ve všem, na co jsme sáhly. Ale KáPéčko není soupeř, kterému bychom měly dávat devět bodů, a to se potvrdilo – Královo Pole se rozehrálo, a zápas se stal vyrovnaný a dramatický až do konce. My můžeme být rády, že si nakonec odvážíme tři body.“

Ondřej Boula (trenér VK Brno): „Dnes jsme se nechali ukolébat tím, že jsme v pohodě vyhráli dva sety, přestali jsme tlačit a dodržovat částečně nějaké věci v obraně. Soupeř změnil způsob hry i taktiku a nám to udělalo problémy. Ve čtvrtém setu to do víc jak půlky bylo vyrovnané, pak se ale projevila naše zkušenost.“

Popis utkání:

Brněnským Šelmám se v úvodu setu vydařila bodová série při podání Simony Janečkové (2:8) a domácí Královo Pole na vedení svých soupeřek už v prvním setu zareagovat vůbec nedokázalo. Hostující celek svůj náskok postupně navýšil až na 4:16 a set vyhrál s přehledem 9:25.

Šelmy ve své rytmu pokračovaly i v následující sadě (1:5) a domácí recept na jejich hru hledaly dál marně. Ve střední pasáži hostující hráčky utekly na 9:16 a ani poté svěřenkyně Ondřeje Bouly žádné drama nepřipustily – v setu zvítězily 16:25.

Do třetího dějství vstoupilo lépe Královo Pole (5:3) a donutilo Šelmy k time outu. Domácímu týmu se vedení dařilo držet (9:6), zpřesnil hru a začal hrát odvážněji v útoku, a rázem to byl hostující tým, kdo musel dotahovat (13:6). Šelmy to však nezlomilo a soupeřkám se přiblížily na 14:13. Následující tři body ve prospěch domácích ale znamenaly další oddechový čas hostujícího celku (17:13). Do koncovky vstupovalo KP Brno za stavu 20:16 a vítězství v setu už si vzít nenechalo 25:22.

Čtvrtá sada byla napínavou a bojovnou podívanou, domácí hráčky v ní vedly do stavu 10:7, pak ale Šelmy srovnaly krok (10:10). Následovala přetahovaná o body a dlouhé výměny s obětavými zákroky na obou stranách (16:16). Vyrovnané skóre vydrželo do stavu 18:18, pak se ale hostujícím Šelmám podařilo vybojovat tři body (18:21) a nakonec i urvat koncovku poměrem 20:25.

Autor: Barbora Mertová, foto: Ondřej Driml