Šelmy zahájily přípravu se čtyřmi novými posilami

20.08.2019

Šelmy Brno zahájily v úterý 20. srpna přípravu na novou sezónu 2020.

Šelmy zahájily přípravu se čtyřmi novými posilami

Brněnské Šelmy včera oficiálně zahájily přípravu na novou sezónu. Ačkoliv většina absolvovala neoficiální tréninky již v průběhu srpna, v úterý se poprvé holky potkaly v (téměř) kompletním složení. Do konce srpna bude tým pracovat pod vedením kondičního trenéra Jána Namešanského (nový trenér Ondřej Boula je aktuálně s RD U19 na mistrovstí světa v Tunisu).

Do teprve druhé sezóny v historii klubu vstoupí brněnský tým s hned několika změnami v týmu. Do Ostravy přestoupila nahrávačka Anička Pospíšilová, v týmu bude nadále pokračovat blokařka Kristýna Boulová, byť v trochu jiné roli.

Kromě angažování Ondřeje Bouly jako hlavního trenéra (psali jsme zde) tým posilnily také smečařka Lucie Polášková (VK Prostějov) a univerzálka Tereza Diatková (TJ Ostrava). Z druhé poloviny loňské sezóny znají fanoušci také blokařku Adélu Benediktovou a univerzálku Míšu Beránkovou, které obě hostovaly z TJ Lokomotiva Plzeň - obě již budou v Brně působit nastálo. Za Šelmy budou také historicky poprvé nastupovat cizinky - dvě posily ze zámoří vám podrobně představíme na tiskové konfereci, můžeme ale prozradit, že se jedná o Meg Wolowicz (blokařka) a Kamalani Akeo (nahrávačka). Ve třináctce hráček, které se dnes naplno vrhly do přípravy, chybí libero Markéta Chlumská. Ta aktuálně dolečuje zranění a postupně nabírá kondici - uvidíme co její zdravotní stav dovolí a jestli ji uvidíme od začátku sezóny.

Ještě ale před samotným začátkem extraligy, což bude ve čtvrtek 26. září, kdy Šelmy vyrazí do Ostravy, čekají tým ještě přátelské zápasy s medilisty loňského ročníku Prostějovem či Libercem.

Autor: Matouš Müller