Slibně rozehraný zápas Šelmy nevyužily, Olomouc bere tři body

05.12.2021

Sedm bodů dělilo Brno a Olomouc před utkáním šestnáctého kola UNIQA extraligy žen. Brnu letos patří prozatím šestá příčka v tabulce, ani čtvrtá Olomouc není na pozicích, kde by asi chtěla být. Naposledy ale dokázala doma porazit vedoucí tým Duklu Liberec, naopak Šelmy před týdnem doma prohrály s pátým Prostějovem. První společný duel v této sezóně vyhrála 3:2 Olomouc.

VK Šelmy Brno – VK UP Olomouc 0:3 (21:25, 23:25, 19:25)

Sestřih:

Rozhodčí: Rychlík Dušan, Poláček Jan

Počet diváků: 217

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Podhrázká, Borovcová, Komárková, Širůčková, Nováková, Faltínová, libero Pluhařová. Střídaly: Mokrá, Mikysková, Benediktová

Hosté: Šepeľová, Mostsitska, Babić, dos Santos Silva, Blanco, Štimac, libero Kulová. Střídaly: Kneiflová, Tinklová

Ohlasy po utkání:

Soňa Mikysková (smečařka VK Šelmy Brno): Je to škoda. Myslím, že jsme na to měly, určitě ten první set jsme měly dotáhnout do konce a vyhrát jej. Začaly se nabalovat malé chyby a nepřesnosti, které nás stály dnešní utkání.“

Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno): „Dnes to byl zápas ve vlnách. Výborně a agresivně jsme začali, dostali jsme soupeře pod tlak. V polovině prvního setu jsme si možná řekli, že už se to dohraje samo, polevili a dali Olomouci šanci. Ta se rozehrála, my naopak začali chybovat a hrát nepřesně. Ve druhé sadě se nám naopak začalo dařit v momentě, když už nám „o nic nešlo.“ Třetí set už byl jasný pro Olomouc, neměli jsme sílu na to je zlomit.“

Zuzana Šepeľová (kapitán VK UP Olomouc): „Po čtvrtečním zápase proti Liberci jsme byly ještě v euforii – nebyl to dnes sice tak dobrý výkon, ale třísetové výhry v Brně si moc vážíme. Doufám, že podobné výkony budeme předvádět i nadále.“

Martin Hroch (trenér VK UP Olomouc): „Pro nás bylo dnešní utkání velmi náročné, především po psychické stránce. Holky byly po čtvrteční výhře nad Libercem rozjařené, bylo pro ně těžké se koncentrovat na trénink i úvod dnešního zápasu. Byl to zápas jak na houpačce, jsem rád, že jsme vyhráli ve třech setech.“

Popis utkání:

Šelmy vstoupily do utkání lépe. Dařilo se jim na podání i na útoku (8:5). Domácí táhly především Aničky Komárková a Širůčková a papírový favorit prohrával. Svěřenkyně Ondřeje Bouly držely nasazené tempo až do koncovky setu, kdy vedly 19:15. Olomouc se ale nevzdala, slovenská kapitánka přitvrdila na podání i útoku, přidala se i Babić a Brno nedokázalo Olomouc zastavit. První set tak vyhrál hostující tým 21:25.

Tempo olomouckým hráčkám zůstalo i do druhého setu, domácím nepomohla ani změna na smeči – Kláru Faltínovou vystřídala Soňa Mikysková. Hosté byly trpělivější a dokázaly se prosadit z vysokých míčů. Tři esa v řadě navíc dokázala přidat hostující Zuzana Šepeľová (7:14). Šelmy nevzdaly ani stav 12:19, do podání se opřela domácí smečařka Anna Komárková a stav byl 20:20. V koncovce byla opět důraznější Olomouc a vyhrála 23:25.

Domácí trenér do třetího setu vyměnil nahrávačku, za zkušenou Soňu Novákovou přišla mladá Radka Mokrá. Brnu se ale nedařilo, kazilo na podání i útoku. Ani hráčky Martina Hrocha nebyly neomylné a zhruba do poloviny setu tak mohli diváci na legendární „Kouničce“ sledovat vyrovnaný volejbal. Olomoucké volejbalistky v koncovce již nechybovaly, vyhrály tak třetí set 19:25 a i celé utkání 0:3 na sety. Nejvíce bodů v utkání zaznamenala hostující Elena Babić (17 bodů, 54 % na útoku, 2 bloky).

Autor: Matouš Müller