Špatný výkon v Ostravě ovoce nepřinesl

12.12.2020
Ostravský uragán vlítnul do haly a za necelých dvacet minut bylo po prvním setu. Také v dalších setech nedali domácí Brnu nejmenší šanci. V celém zápase předčili hosty ve všech činnostech. Dominovali jak na podání, tak v útoku, který si připravili skvělou obranou. V rychlém zápase si připsali třetí domácí výhru v řadě.

VK Ostrava – Volejbal Brno 3:0 (25:12, 25:18, 25:19)

Sestřih:

Rozhodčí: Kubinec J., Pecháček L.

Hráno bez diváků

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Ihnát, Sedláček, Matula, Janků, Kotas, Dvořák, libero Sobczak. Střídali: Vancl, Kružkov, Jambor, Závodský

Hosté: Hrazdira, Janečka, Římal, Licek, Pražák, Truong, libero Lžičař. Střídali: Jakubec, Provazník, Čeketa, Klajmon

Ohlasy po utkání:

David Janků (kapitán VK Ostrava): „Mám radost z vítězství. Až na začátek druhého setu jsme podali koncentrovaný výkon a dalo by se říct, že jsme celý zápas byli u kormidla my. Jsou to fajn tři body do tabulky.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Opět nám pomohl servis s následnou obranou. Dnes jsme i lépe útočili, soupeř udělal hodně nevynucených chyb.“

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Ostrava byla jasně lepší na servisu. I když jsme se dostali do malého vedení, servisem nás opět dotáhla a dosáhla zaslouženého vítězství.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Soupeř nás předčil ve všem, hrál daleko agresivněji. Naši hráči se „trochu“ více trápili. Musíme s tím na tréninku něco udělat.“

Popis utkání:

Ostrava vstupuje do utkání jako velká voda. Při podání Sedláčka díky skvělé obraně na síti vede rychle 5:0. Již druhá nevynucená chyba Římala znamená vedení Ostravy 9:4 a hosté střídají univerzály. Na palubovku se dostává Jakubec. Po skvělém servisu Dvořáka boduje Sedláček (11:5). Z další úspěšné dohrávky zvyšuje ostravský kapitán Janků na 13:6. Brno není v zápase a po nevynucených chybách Licka a Jakubce ztrácí devět bodů (16:7). Domácí excelují. Čisté eso Matuly znamená pro Ostravu vedení 18:8. Po bodových blocích Dvořáka a Sedláčka je rozdíl mezi oběma týmy obrovský (22:10). První set vyhrávají domácí velmi rychle po zkaženém podání Provazníka 25:12.

Po dvou nevynucených chybách ostravského univerzála Dvořáka a dobré obraně na síti jde v úvodu druhého setu Brno do vedení 3:6. Po skvělém podání Ihnáta snižuje ostravský univerzál na 8:9. Vzápětí si Sedláček blokem počká na Hrazdiru a začíná se znovu (9:9). Po důrazných útocích Dvořáka s Ihnátem vede Ostrava 15:13. Jakubec ihned srovnává na 15:15. A tady vlastně Brno v druhém setu končí. Nevynucená chyba druhého univerzála Brna vzápětí vrací Ostravě náskok dvou bodů, který ještě navýší chytrostí na síti Dvořák (18:15). Po velké chybě Pražáka a dohrávce Ihnáta mají domácí před koncovkou druhého setu k dobru již pět bodů (20:15). Po nevynucené chybě Hrazdiry vede Ostrava 22:16. Čisté eso Ihnáta přihraje domácím sedm setbolů (24:17). Po zkaženém podání Hrazdiry vyhrávají domácí i druhý set jednoznačně 25:18.

V úvodu třetího setu vytlouká Dvořák brněnské bloky a Ostrava vede 5:3. Hrazdira dvěma úspěšnými útoky srovnává na 5:5. Po nevynucených chybách Římala vedou domácí 7:5. Chybuje také smečař Licek a Brno ztrácí tři body (9:6). Licek svou chybu napravuje, a když přitlačí na podání, snižují hosté na 11:10. Ostravský univerzál Dvořák reaguje a z dohrávaného míče zvyšuje na 13:10. Hosté se nevzdávají a Janečka snižuje plachtícím servisem na 13:12. Po nevynucené chybě Jakubce má Ostrava zpět náskok třech bodů (17:14). Po přímém bodu z podání Dvořáka a zakončení Sedláčka má Ostrava za stavu 20:15 blízko k zaslouženému zisku třech bodů. Ostrava válí a má také potřebné štěstí. Po Ihnátově esu s pomocí pásky vede 22:16. Rychlý zápas končí po bodovém útoku střídajícího Závodského (25:19).

Autor: Martin Němec