Suverénní Šelmy nedaly Šternberku šanci

13.02.2023

Do třetího vzájemného duelu mezi Šelmami a Šternberkem vstupovaly brněnské hráčky jako velký favorit. Vzájemná bilance i postavení v tabulce se potvrdilo a Šelmy vyhrály 3:0 na sety.

VK Šelmy Brno – TJ Sokol Šternberk 3:0 (25:14, 25:16, 25:11)

Rozhodčí: Poláček J., Koutník P.

Počet diváků: 112

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Širůčková, Dubianska, Kyrychenko, Marková, Šotkovská, Kozubíková, libero Chevalierová. Střídaly: Mokrá, Beránková, Benediktová

Hosté: Přibylová, Heilborn Loch, Látalová N., Denina, Piantkovska, libero Chaloupková. Střídaly: Truksová, Kořínková, Látalová Z.

Ohlasy po utkání:

Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Jsem ráda za vítězství a předvedený výkon. Je dobře, že se na hřiště dostaly všechny hráčky, nejlepší výkonem se samozřejmě předvedla hráčka s číslem 14.“

Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno): Spokojenost se třemi body a především s přístupem, celý zápas jsme měli pod kontrolou.“

Barbora Chaloupková (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Brno dnes výborně útočilo, nedařilo se nám jejich rychlou hru ubránit. To bylo asi dnes klíčové.“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): Snažili jsme se soupeře zaskočit kvalitním podáním, to se nám ale jako vždy dařilo jen v některých částech zápasu. Velký rozdíl byl dnes na nahrávce. Brno bylo jinak ve všech činnostech lepší a po zásluze vyhrálo.“

Popis utkání:

Exbrněnská nahrávačka v dresu Šternberku zahájila zápas esem, po chybě domácích se Sokol dostal do vedení. O to ale rázem přišel a zbytek setu byl již v režii domácího týmu. Rozhodující série přišla při podání domácí nahrávačky Angeliny Dubianske, Šelmy vedly již 16:9. Brňanky se prosazovaly i na útoku a po smeči Anny Šotkovské vedlo Brno 1:0 (25:14).

Šternberk začal dobře v druhém setu, především tři esa v řadě ukrajinské Piantkovske poslaly svěřenkyně Jana Drešla do vedení. Domácí útok ale začal opět fungovat, nahrávačka Dubinska si rozehrála všechny hráčky. Anna Šotkovská ukončila i druhý set, tentokrát blokem za stavu 24:16.

Šelmy si pohlídaly začátek třetí sady, série Marie Kozubíkové na podání vedla k sedmibodovému vedení (11:4). Domácí trenér Ondřej Boula vyslal na hřiště nahrávačku Radku Mokrou, v koncovce pak i Evu Beránkovou, která se blýskla zákrokem v poli a přispěla tak k proměnění mečbolu za stavu 25:11.

Autor: Matouš Müller