Tři body z televizní dohrávky 10. kola mužské UNIQA extraligy zůstaly v Brně

17.11.2020

Televizní dohrávka desátého kola nabídla zajímavý duel – hráči Zlína cestovali do Brna k tradičnímu derby. V posledních sedmi vzájemných duelech bralo výhru Brno – ve třech nebo v pěti setech. Premiéru v základní sestavě si připsal mladý univerzál domácího celku Petr Kaška.

Volejbal Brno – VSC Fatra Zlín 3:1 (25:21, 25:19, 24:26, 28:26)

Sestřih:

Rozhodčí: Zdeněk Grabovský, Vlastimil Kovář

Hráno bez diváků

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Licek, Janečka, Kaška, Hrazdira, Pražák, Provazník, libero Lžičař. Střídáli: Jakubec, Klajmon, Římal

Hosté: Šulc, Čech, Varous, Adamec, Motyčka, Navláčil, libero Viceník. Střídali: Kozák, Lamri

Ohlasy po utkání:

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): Všichni jsme moc rádi, že se zase začalo hrát. Úvod utkání byl z naší strany dobrý, pak jsme si to ale trochu vlastními chybami a nedůrazností zkomplikovali. Naštěstí jsme udrželi domácí neporazitelnost.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Tušili jsme, že Zlín umí takhle hrát, sami jsme to u nich zažili z 2:0 na 3:2. Dnes Martin Licek odehrál velice dobré utkání, moc se mi líbí jeho útok ze zóny šest. Dotáhl nás k vítězství především on. Jinak náš výkon byl jako na houpačce. Chvíli jsme hráli dobře, pak uděláme chybu, na to se navrší další a jsme dole. Toho se musíme vyvarovat. Jsem moc rád, že jsme vstoupili do další fáze ligy vítězně.“

Vojtěch Navláčil (kapitán VSC Fatra Zlín): „První dva sety byly z naší strany dost nervózní. Nevím, zda to nebylo třeba přítomností kamer, ale nehráli jsme to, co umíme. Ve třetím setu jsme urvali koncovku, začali jsme víc tlačit na podání a rozehráli se nám klíčoví hráči. Doufali jsme, že ten tiebreak si tu zahrajeme, bohužel v koncovce čtvrté sady nám nevyšly dva údery od Martina Licka, který nás trápil celý zápas. Zaslouženě Brno vyhrálo.“

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): „Brno bylo lepší první dva sety na servisu, následně trochu zvolnilo. Škoda, že se nám to nepodařilo dotáhnout do tiebreaku. Bylo znát, že byla měsíční pauza od volejbalu, ale všichni jsme rádi, že už můžeme zase hrát.“

Popis utkání:

Velmi vyrovnaný začátek utkání sledovaly kromě pořadatelů na brněnské domácí „Kouničce“ také plyšoví fanoušci, které připravily na jinak prázdné tribuny Šelmy Brno – dívčí složka brněnského volejbalu. První větší odskok zaznamenal domácí celek po dvou esech v řadě od exzlínského Kuby Janečky. Vedení pomohl udržet kvalitním útokem také kapitán Michal Hrazdira. Do koncovky vstupovali brněnští hráči s pohodlným náskokem – střídající Dan Římal sice esem set neukončil, následnou smečí z doskoku ale pomohl Brnu k zisku sady.

Druhé dějství se do značné míry podobalo tomu prvnímu – vyrovnaný začátek, následně si Brno dokázalo vytvořit solidní náskok, který dotáhlo do konce. Za koncovou čárou se rozstřílel Martin Licek, donutil zlínského Přemysla Obdržálka hned ke dvěma oddechovým časům. Na druhé straně oplatil dvěma esy Dan Čech, byla to však první dvě úspěšná bodová podání na rozdíl od do té doby deseti brněnských. Skvělou premiéru v mužské extralize zažil mladý reprezentant Kuba Klajmon, který rovněž skóroval ze servisu. Brno mělo také velmi solidní útok, druhý set bralo poměrem 25:19.

Dobře rozehraný zápas znamenal pro domácí jediné – dotáhnout to do úspěšného konce. V půlce setu za stavu 14:11 však přišly tři nevynucené chyby Brna a Zlínští získali naději. Po dvou maximálně třech bodech se nadále posouvalo skóre třetího setu. Napsat na výsledkové tabuli jedničku u počtu setů pomohl zlínskému týmu především Jirka Adamec, který uhrál poslední body hostujících, a po nedorozumění Brna na přihrávce Fatra získala druhou sadu.

Drama pokračovalo. Na podání dál exceloval brněnský odchovanec Martin Licek – jeho netradiční oslavy by jistě pobavily a rozfandily celou halu, takhle pobavil alespoň lavičku a televizní diváky. Zlínu se rozehráli Dan Čech a Jirka Adamec a Brno nepouštělo do většího trháku. Oba týmy v koncovce měly šance na ukončení zápasu, celkově pátý mečbol proměnil smečí kdo jiný než Martin Licek, který v celém utkání nasbíral 27 bodů s úspěšnosti 62 % na útoku.

Autor: Matouš Müller