Tři vyhrané těsné koncovky vyhouply Brno zpět na třetí místo tabulky

02.03.2020

V televizní dohrávce 20. kola UNIQA extraligy proti sobě v Brně nastoupil domácí tým, kterému před dnešním zápasem patřilo v extraligové tabulce 4. místo, a osmá Odolena Voda, která stále ještě má reálnou šanci na přímý postup do play-off ze šestého místa. Brno prohrálo poslední tři zápasy v řadě, před domácím publikem se ale chtělo vrátit do pohody, která jej zdobila v půlce soutěže. Jejich středočeský soupeř naposledy sice prohrál ve třech setech doma proti Karlovarsku, předtím si ale odvezl tři body z do té doby doma neporaženého Liberce.

Volejbal Brno – Aero Odolena Voda 3:0 (27:25, 25:23, 26:24)

Sestřih:

Rozhodčí: Pecháček L., Spáčil L.

Diváci: 360

Sestavy (od zóny I):

Domácí: August, Římal, Licek, Pražák, Truong, Hrazdira, libero Lžičař. Střídal: Chevalier

Hosté: Vanags, Taylor, Hladík, Kraffer, Gear, Viiber, libero Hadrava. Střídali: Duncan, Holčík

Ohlasy po utkání:

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): Jsem rád, že jsme to dnes zvládli ve třech setech, neobešlo se to ale bez krátkých zaváhaní. Jsem rád, že jsme to konečně zlomili a potvrdili jsme domácí prostředí.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Byl to naprosto vyrovnaný zápas, Jsem rád, že jsme dnes uhráli tři těžké koncovky, to nás může třeba i do play-off nakopnout. Chtěl bych vyzvednout Martina Chevaliera, který ve druhé i třetí koncovce dal eso a pomohl to dotáhnout k výhře.“

Martin Hladík (kapitán Aero Odolena Voda): „Chtěl bych pogratulovat domácím, kteří dnes vyhráli za tři body. My jsme ale nehráli špatně, byl to vyrovnaný volejbal. My jsme vždy v koncovce tahali za kratší konec. Nemyslím, že jsme dnes předvedli špatný výkon.“

Jiří Šiller (trenér Aero Odolena Voda): „Gratuluji domácím k výhře, v koncovkách byli asi trochu důraznější než my.“

Popis utkání:

Velmi vyrovnaný první set byl k vidění v brněnské „Kouničce.“ Domácí do něj sice vstoupili lépe, vedli dokonce 6:2, ale Aero začalo pomalu stahovat, a to i vinou mnoha zkažených podaní na straně domácích. Za stavu 13:14 donutila Odolka vzít domácího trenéra první timeout, poté již opět hru ovládal domácí tým. Do koncovky šli sice lépe hosté, měli dokonce dva setboly. Ty ale odmítl domácí kapitán Hrazdira a dvěma esy nakonec set rozhodl.

V druhém setu byla v kolonce podání u Volejbalu Brno stejná čísla – tedy 7 zkažených a dvě esa. Výrazně se ale zlepšily oba týmy na útoku, který dosahoval 70 % procent. Ani tři bloky hostujících Středočechů, žádná chyba na útoku a jen jeden zablokovaný, jim nestačily na zisk druhé sady. V koncovce se skvělým esem blýskl mladý Martin Chevalier a i díky němu domácí vyhráli druhý set 25:23.

Také třetí sada probíhala podobně – oba týmy se před dobrou diváckou kulisou přetahovaly o každý bod, největší vedení měli domácí volejbalisté za stavu 13:9. Brno je ale doma velmi silné, a ačkoliv Odolka dokázala náskok stáhnout, do vedení už se v tomto setu nedostala. Do koncovky přišel opět na podání Martin Chevalier, který si stejně jako v druhém setu připsal eso a aut. Hosté ani díky osmi blokům a úspěšnosti 53 % na útoku nezískali ani set, domácí naopak dotáhl k výhře 20bodový Dan Římal.

Autor: Matouš Müller, foto Viktor Šulc