V brněnském derby jsme jednoznačně porazily KP

28.10.2018

Sobotní podvečer sliboval v hale na Vodově zajímavou volejbalovou podívanou. Domácí Královo Pole totiž hostilo Šelmy, a tak si diváci mohli užít první brněnské derby mezi těmito dvěma týmy. A obě družstva fanouškům nabídla pohledný a bojovný volejbal od začátku až do konce, když se v zápase prala o každý míč. Vítěznou radost měly nakonec vepsány do tváří hostující hráčky, které nad Královým Polem zvítězily ve třech setech.

VK Královo Pole – VK Brno 0:3 (21:25, 22:25, 22:25)

Rozhodčí: Spáčil L., Kavala T.

Počet diváků: 350

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Nichol, Skiba, Kvapilová, Fricano, Meidlová, Vyklická, libero Digrinová. Střídaly: Podhrázká, Šloufová, Kopáčová, Pavlíková, Podhrázká

Hosté: Beránková, Boulová, Nováková, Janečková, Kočvarová, Matuszková – Rossi, libero Chlumská. Střídaly: Pospíšilová A., Sklenářová

Vyjádření:

Klára Vyklická (kapitánka VK Královo Pole): „Dnes jsme bohužel netlačily servisem, jak jsme si řekly. Zápas jsme si prohrály vlastními chybami a nepozorností.

Tomáš Samsely (trenér VK Královo Pole): „Myslím si, že jsme neodehráli špatný zápas. Dnes asi rozhodlo víc zkušeností a menší nervozita na straně soupeře.“

Hosté:

Soňa Nováková (kapitánka VK Brno): „Byl to těžký zápas, ale určitě divácky atraktivní, protože každý set byl vyrovnaný až do koncovky, takže jsme strašně rády za výhru 3:0 a tři body. Dneska to byl myslím pohledný volejbal.“

Martin Gerža (trenér VK Brno): „Jsme asi na správné cestě, ale dnes náš výkon podpořila famózní Simona Janečková.“

Popis utkání:

Do utkání vstoupily oba týmy při chuti a na začátku prvního setu z toho byla tahanice do stavu 8:8. Pak sice Královo Pole hostujícím mírně odskočilo (10:8), Šelmy ale zareagovaly ihned (10:11) a vzápětí při podání kapitánky Soni Novákové utekly domácím hráčkám na rozdíl pěti bodů (12:17). Bodové manko se KP Brnu už smazat nepovedlo, v závěru sady se sice hostujícím volejbalistkám Královo Pole ještě dokázalo přiblížit (19:21), na výhru to však bylo málo (21:25).

Druhá sada byla v úvodu opět vyrovnaná (9:9), domácím se ale pak podařilo uzmout postupně až čtyřbodové vedení (14:10). Šelmy rychle srovnaly krok (16:16) a vzápětí to byl právě hostující tým, kdo měl před koncovkou těsně navrch (17:19). Tomáš Samsely bral za tohoto stavu oddechový čas, jeho svěřenkyně už ale soupeřky zastavit nedokázaly. V dresu VK Brna naopak přesně útočily Tereza Matuszková, Kristýna Boulová a Simona Janečková a se svým družstvem braly na Vodově i druhý set (22:25).

Třetí dějství měly domácí volejbalistky dlouho ve své režii (5:2, 14:12), Šelmy ale stejně jako v předchozím setu srovnaly a dostaly se do vedení 15:18. Královo Pole se nevzdalo, soupeřkám začalo v koncovce šlapat na paty (18:19) a srovnáním na 22:22 zdramatizovalo závěr třetího setu. V následujících třech výměnách se už ale nemýlily hostující hráčky a na Vodově si výhrou 22:25 vybojovaly tři body.

Autor: Barbora Mertová; foto: Ondřej Driml