V Karlových Varech se nám nedaří

04.01.2021
V utkání 16. kola UNIQA extraligy mužů proti sobě nastoupily v Karlových Varech týmy domácího Karlovarska a Volejbalu Brno. Po vyrovnaném prvním setu se ukázala síla domácích, kteří v dalších dvou setech předvedli kvalitní hru a zvítězili tak 3:0 na sety a připisují si další tři body do tabulky.

VK ČEZ Karlovarsko – Volejbal Brno 3:0 (25:22, 25:16, 25:13)

Rozhodčí: Činátl René, Poláček Jan

Hráno bez diváků

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Lux, Patočka, Indra, Wiese, Wilson, Keemink,libero Pfeffer. Střídali: Baláž, Kočka, Vašina, Fišer, Houda

Hosté: Drahoňovský, Klajmon, Římal, Licek, Pražák, Provazník, libero Špelda. Střídali: Jakubec, Fitz, Toman

Ohlasy po utkání:

Lukáš Vašina (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Jsme rádi, že se nám doma podařilo porazit Brno, které nás jako jeden z mála týmu porazilo. Jsme velice rádi, že jsme je zatlačili servisem. Jsme rádi za vítězství a za šest bodů z těchto dvou strašně těžkých zápasů. Přeji všem krásný nový rok 2021.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Jsem rád, že jsme tento rok zakončili vítězstvím. Gratuluji klukům a přeji všem hodně štěstí a zdraví v novém roce.“

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Dobře jsme vstoupili do utkání a v prvním setu bylo vidět, že jsme mohli s Vary hrát vyrovnaně. Další sety už jsme ztratili koncentraci a přesnost, hlavně na nahrávce a Vary už zbytek utkání jasně dominovaly.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Gratuluji domácím k výhře. Byli dneska ve všech setech výrazně lepším týmem a vítězství si zasloužili.“

Popis utkání:

Začátek prvního setu je velmi nervózní a obě družstva dělají hodně chyb na podání. Stav je vyrovnaný a všichni hráči se pomalu dostávají do zápasového tempa. Karlovarsko si vypracovalo mírné vedení 13:10. Hráči Brna při podání Licka kvalitně brání a za stavu 14:13 pro Brno přichází první oddechový čas trenéra Nováka. Set pokračuje vyrovnaně. Ani jedno družstvo neodskakuje na větší bodový rozdíl, až do chvíle, kdy Drahoňovský dává eso a nutí trenéra domácích k druhému oddechovému času za stavu 19:17 pro Brno. Karlovarsko srovnává na 20:20 a tentokrát přichází oddechový čas Brna. Eso Wieseho a vytlučený brněnský blok připravují lepší stav do koncovky pro domácí. Blok Wilsona přináší první domácí setbol za stavu 24:21. Lux tvrdým útokem potvrzuje výhru Karlovarska v prvním setu 25:22.

Do druhého setu vstupují lépe domácí hráči. Karlovarsko si dobrou obranou na síti udržuje průběžné vedení o tři body, 9:6. Po špatné souhře Brna si trenér Marek bere oddechový čas. Obě družstva dobře ztrátují a tak je stav stále lepší o čtyři body pro domácí borce 13:9. Karlovarsko navyšuje svůj náskok v druhém setu a za stavu 18:11 přichází další oddechový čas Brna. Karlovarsko dobře brání na síti a Brno často chybuje v útoku. Domácí také dvakrát chybují na útoku a stav je z jejich pohledu 20:13. Následně chyby napravuje Indra a Karlovarsko jde do koncovky druhého setu s pohodlným náskokem 22:15. V obou týmech přichází střídání. V dresu Karlovarska se na hřišti představují Vašina a Kočka a na straně Brna Fitz. Set končí opět nekompromisním útokem Luxe a Karlovarsko vyhrává druhý set 25:16 a ujímá se vedení 2:0 na sety.

V začátku třetího setu na palubovce dominuje Karlovarsko. Vedení 5:1 nutí trenéra Brna ke střídání nahrávače, na palubovku přichází Toman. Karlovarsko pokračuje v dobré hře a trenér Marek si bere oddechový čas za stavu 7:2 pro domácí. Ani tento tah domácí borce nezastavuje a tak za stavu 10:3 pro Karlovarsko přichází druhý oddechový čas Brna. Třetí set pokračuje v režii Karlovarska. Dobré bloky domácích přinášejí vedení 15:6. Za stavu 16:7 pro domácí přichází na palubovku opět Kočka s Vašinou. Keemink a Indra mají odpracováno a dostává příležitost dravé mládí. Do hry se v domácím dresu dostává i nadějný Fišer. Karlovarsko nepřipouští žádné drama v tomto setu a vyhrává ho 25:13 a celé utkání tak 3:0.

Autor: VK ČEZ Karlovarsko