V novém roce se Brnu konečně podařilo prolomit smůlu nevyhraných pátých setů

08.01.2017
Ve 13.kole UNIQA volejbalové extraligy mužů přivítalo AERO Odolena Voda moravské mužstvo z Brno, loňského vicemistra. Jak už se pro domácí AERO stává zvykem, sehrálo další, již sedmý, pětisetový zápas. Brno sehrálo šestý a poprvé v tie-breaku dokázalo vyhrát. Brno si veze domů 2 body a oplatilo domácím prohru stejným výsledkem jako ve 2.kole.
V novém roce se Brnu konečně podařilo prolomit smůlu nevyhraných pátých setů

 

AERO Odolena Voda – Volejbal Brno 2:3 (25:18, 20:25, 19:25, 25:16, 12:15)

 

 

Rozhodčí: Renčín K., Krtička J.

Počet diváků: 417

 

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Pajma, Bartůněk, Mikula, Prešinský, Hladík, Mauler, libero: Kotek. Střídali: Holčík, Václavík, Hadrava.

Hosté: Perry, Handlíř, Pražák, Haník, Hrazdira, Mendoza, libero: Muroň. Střídali: Římal, Licek, Klapal.

 

Vyjádření:

Domácí:

Richard Mauler (kapitán AERO Odolena Voda): „Celý zápas byl dnes o servisu, kdo ho měl lepší, ten vyhrával v setech. Jsem rád, že jsme se popasovali se hrou bez Evandra a Stevena. Dnes si myslím, že jsme podali týmový výkon, ale bohužel prohráli 2:3.“

Jiří Vojík (trenér AERO Odolena Voda): „Kdo v setu lépe podával, vyhrával.“

 

Hosté:

Michal Hrazdira (kapitán hostů): „V 1.setu jsme hledali sestavu. Pak jsme hru uklidnili, našli zbraň na domácí hráče. Ti se ale ve 4. setu zlepšili na servisu a po zásluze ho vyhráli. V tie-breaku jsme konečně hráli s maximálním nasazením a konečně nám to vyšlo.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Myslím si, že dnes znovu platilo pravidlo, že kdo lépe podává, vyhrává. My jsme lépe bránili na síti a lépe servírovali. Jsem rád, že jsme to po strastiplné cestě z Francie zvládli a děkuji klukům za první vyhraný tie-break v sezóně.“

 

Popis utkání:

Do prvního setu sice lépe vstoupili hosté, ale domácí rychle kontrovali a po bodových míčích se sami ujali vedení o 4 body při prvním technickém oddechovém čase. I dále byli domácí ve vedení, svědomitě uhrávali své výměny a kráčeli si pro zisk prvního setu, který také vyhráli.

Do druhého setu znovu vstoupili lépe hosté, ale domácí už znovu při prvním technickém oddechovém čase vedli, tentokrát nejtěsnějším možným rozdílem. Poté ale hosté přitvrdili na servisu a při druhém technickém oddechovém čase vedli sami o 5 bodů, a právě o 5 bodů set získali hosté z Brna.

Ve třetím setu se začalo velmi vyrovnaně, ale polovina setu měla stejný průběh, jako set předešlý. Brno tlačilo, hlavně Lickem, na servisu a domácí měli problém s přihrávkou. Náskok Brna vzrostl na 6 bodů. Brno si výhru v setu pohlídalo a ujalo se vedení 2:1.

Ve čtvrtém setu mělo AERO skvělý vstup, hlavně díky zlepšenému servisu. Vybojovalo si rychlé čtyřbodové vedení, které si přes polovinu setu udržovalo. I když Brno pomalu stahovalo, domácí si náskok vždy vybojovali zpět. AERO set vyhrálo a srovnalo na 2:2.

AERO vstoupilo do tie-breaku, pro něj už sedmého v sezóně, lépe, ale Brno kontrovalo. Při změně stran vedli hosté o jeden bod, po změně zaznamenali přímý bod z podání a vedli o 3 body. Set se pak již doztrátoval a Brno vyhrálo 3:2.

 

Autor: Tomáš Havlát

Zdroj: Český volejbalový svaz, www.cvf.cz