Ve skvělé divácké kulise jsme porazili pražské Lvy

12.01.2022

Brněnští volejbalisté vstoupili do nového roku vítězně. Pětisetové drama nakonec volejbalisté Brna dokázali vyhrát a připisují si tak cenný skalp před domácím publikem. Pražský celek si domů odváží alespoň bod za dva vyhrané sety.

Ve skvělé divácké kulise jsme porazili pražské Lvy

Volejbal Brno – VK Lvi Praha 3:2 (29:27, 16:25, 19:25, 25:21, 15:9)

Sestřih:

Rozhodčí: Gall, Kovář

Počet diváků: 317

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Hrazdira, Klajmon, Drahoňovský, Zmrhal, Crins, Duc Luan, libera Kop, Lžičař. Střídali: Jakubec, Toman, Janečka, Fitz, Špelda, Kočvara

Hosté: Janouch, Kriško, Nedeljković, Mihajlovič, Čech, Todua, libera Moník, Ježek. Střídali: Vodička, van Dijk, Pliasetskyi

Popis utkání:

Do utkání vstoupili lépe domácí volejbalisté a ujali se brzkého tříbodového vedení. Pražáci na to ale dokázali rychle zareagovat a ve skóre se záhy na brněnské volejbalisty dotáhli. V polovině setu si Brňáci opět vzali tříbodové vedení zpět a donutili hostující lavičku k vybrání jejich prvního oddechového času v roce 2022 (14:11). Oddechového času využil i Ondřej Marek, když se jeho svěřencům v jednom postavení nedařilo otočit (18:16). Pražským volejbalistům se povedlo srovnat stav utkání do koncovky prvního setu (21:21). Zisk prvního setu si, až po pátém proměněném setbalu, na svoji stranu připsali domácí volejbalisté (28:26).

Druhý set byl dlouho vyrovnaný, až při podání hostujícího kapitána Jakuba Janoucha se Pražákům povedlo ve skóre odskočit na čtyři body. Na to zareagovala domácí lavička oddechovým časem (8:12). Jakubu Janouchovi se vyplácelo měnění rytmu plachtícího a rotovaného podání. Brněnští měli problémy na přihrávce a následně i na útoku (8:14). Brněnským volejbalistům se podařilo hostujícího kapitána sesadit z podání až za stavu 9:17. Domácí volejbalisté se z této série nedokázali vzpamatovat a Praha tak srovnala stav utkání na 1:1 na sety.

Hostující celek pokračoval ve své zlepšené hře z druhého setu a ve třetí sadě se ujal brzkého vedení 2:6. Celý zápas, jak už to tak ve volejbale bývá, se odvíjel od přihrávky a podání. Dokud měli brněnští volejbalisté přihráno, dokázali být Pražákům rovnými soupeři. Z horšího příjmu měli domácí problémy v útoku, na rozdíl od jejich soupeřů, kteří si poradili i z vyšší nahrávky a občas přidali i bod z podání. Právě po přímém bodu z podání nové pražské posily Tomáše Kriška si Ondřej Marek vzal oddechový čas (15:20). Tento náskok si pražští volejbalisté pohlídali a ujali se vedení v zápase 1:2 na sety.

Domácí volejbalisté se vrátili zpět k vítězné sestavě z prvního setu a prospělo jim to. Svoji zlepšenou hrou se dostali zpět nad své soupeře a od začátku se ujali tříbodového vedení. Brněnští se zlepšili v každé herní činnosti a také v projevu. Dostali své soupeře pod tlak a díky dobré obraně nad síti vedli už o šest bodů a hostující lavička byla bez oddechu (14:8). Podle skóre jednoduchý set pro Brno. Praha ale tento set nevypustila a nutila Brňáky hrát celou dobu naplno. Ke konci se na domácí i dotahovala. Brňáci si však svoji dobrou hru ve čtvrtém setu udrželi a prodloužili toto utkání do páté zkrácené sady.

Poslední zkrácený set si lépe rozehráli Lvi. Ujali se tříbodového vedení a donutili Ondřeje Marka k vybrání brzkého oddechového času (0:3). Domácí na to dokázali rychle zareagovat a záhy stav utkání úplně vyrovnali 2:2 na sety (3:3). Od této chvíle to byl velice vyrovnaný boj. Strany se otáčely za příznivějšího stavu pro domácí volejbalisty 8:7. Velká obětavost v poli a odvaha na útoku s troškou štěstí Brňákům vysloužily výhru ve velké euforii. Brno naprosto ovládlo druhou půli zkrácené sady a připsalo si tak první vítězství v letošním kalendářním roce.

Autor: Pavel Koukal